Formuła 1

ROKiT Willams Racing

Samochód Williamsa przyleci do Barcelony w środę wcześnie rano

Po opuszczeniu dwóch dni testowych zespół ROKiT Williams Racing poinformował, że samochód oznaczony symbolem FW42 ma przylecieć do Barcelony w środę we wczesnych godzinach.

Problemy z przygotowaniem auta na tegoroczny sezon sprawiły, że Williams musiał zrezygnować z dnia filmowego oraz dwóch pierwszych dni testowych. Wydaje się jednak, że samochód oznaczony symbolem FW42 zobaczymy na torze w środę w godzinach popołudniowych.

Maszyna opuściła już Grove i ma przylecieć do Barcelony w środę około godziny 4-5 nad ranem. Zanim jednak zespół przygotuje samochód do jazdy, minie kilka godzin. Jeśli więc auto opuści garaż, najprawdopodobniej nastąpi to po przerwie obiadowej.

W oświadczeniu zespołu czytamy: „Wygląda na to, że nasz samochód pojawi się na torze jutro (w środę) pomiędzy 4 a 5 rano. Oczywiście, nadal będzie sporo do zrobienia, ale będziemy pracować tak szybko, jak tylko możemy. Mało prawdopodobny jest wyjazd przed przerwą obiadową.”

Nie jest do końca pewne, kto miałby poprowadzić jutro samochód, jeśli ten w ogóle opuści garaż. Na tę chwilę w harmonogramie zespołu w popołudniowej części trzeciego dnia widnieje nazwisko Roberta Kubicy.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone