Russell: Wolę mieć najszybszego możliwego kierowcę obok siebie

George Russell przyznał, że byłby zadowolony, gdyby do zespołu Williams na sezon 2020 przyszedł Nico Hulkenberg, aby mieć możliwie najszybszego partnera zespołowego.

Z końcem tegorocznego seoznu ekipę Williams opuści Robert Kubica, ktory tuż przed Grand Prix Singapuru poinformował, że nie przedłuży umowy z zespołem, co otworzyło drzwi do wielu możliwości.

Jednym z takich możliwości jest Nicholas Latifi, obecnie ścigający się w Formule 2, jednak jego przyszłość na chwilę obecną nie jest znana. Drugim rozwiązaniem mógłoby być Nico Hulkenberga, który został zwolniny z ekipy Renault i zastąpiony Estebanem Oconem, jednak także i Niemiec nie potwierdza, co będzie robił w 2020 roku.

George Russell, który będzie bronił barw Williamsa w sezonie 2020 przyznał, że wolałby mieć najszybszego możliwego kolegę zespołowego, jednak to nie do niego należy decyzja.

"Wolę mieć najszybszego możliwego kierowcę obok siebie" - przyznał kierowca Williamsa w rozmowie z serwisem Motorsport.com.

"Robię wszystko, co w mojej mocy, aby udowodnić wszystkim, co mogę zrobić i chcę ponownie móc to pokazać. Ostatecznie z mojej strony skupiam się na sobie, swojej pracy oraz moich inżynierach."

Przed dużym i trudnym wyborem stoi zatem Claire Williams, która będzie musiała wybrać, czy dać szansę debiutującemu kierowcy, czy postawić na bardziej doświadczonego, który z marszu będzie mógł poprowadzić zespół do dobrych wyników.

"Jest jeden argument, który przemawia na korzyść doświadczonego kierowcy, aby był liderem zespołu i go poprowadził" - powiedział Williams. "Równie dobrze, nie ma powodu, aby mówić, że młodszy kierowca niemógłby również tego zrobić."

"George jest doskonałym przykładem pracy, którą dla nas wykonał w tym roku. To jego pierwszy rok w Formule 1 i był w stanie w niezwykły sposób pomóc prowadzić zespół."

"Przyjeżdża na tor, uśmiecha się i prowadzi zespół. Zna i rozumie tę odpowiedzialność poza kokpitem, podobnie jak odpowiedzialność w kokpicie."

Kierowca Williamsa dodał także, że jest gotów, aby zostać liderem zespołu, jednak nie ma nic przeciwko temu, aby jego kolegą z zespołu był ktoś doświadczony, od którego mógłby się jeszcze uczyć.

"Jestem gotów przejąć kontrolę, poprowadzić zespół, jeśli do zespołu przyjdzie debiutant. Jednak prawdopodobnie byłbym równie szczęśliwy, gdyby przyszedł doświadczony kierowca, taki jak Hulkenberg, o dobrej reputacji i doświadczeniu."

"Jestem pewien, że mógłbym się od niego czegoś nauczyć" - zasugerował, dodając: "Dałoby mi to bardzo dorbą okazję, aby pokazać, co potrafię."

Brytyjczyk przyznał,że chciałby w przyszłość współpracować z Lewisem Hamiltonem, którego podsumował: "najbardziej kompletnym kierowcą, jakiego kiedykolwiek spotkałem."