Russell: Williams wkrótce poczyni znaczący progres

Zdaniem George'a Russella zespół Williams już wkrótce będzie mógł walczyć o regularne wchodzenie do Q2. Ma w tym pomóc pakiet poprawek, który będzie stopniowo wprowadzany do bolidów ekipy z Grove.

Duet kierowców Williamsa dotychczas ani razu nie awansował do drugiej części kwalifikacji i za każdym razem zajmował dwie najniższe pozycje. Zarówno Russell, jak i Kubica startowali już w tym sezonie z odrobinę wyższych miejsc, ale było to spowodowane karami dla innych zawodników. Zdaniem brytyjskiego kierowcy zmiany, które będą stopniowo wprowadzone do bolidów Williamsa od wyścigu na Silverstone, poprawią w znacznym stopniu wydajność oraz sterowność tegorocznej konstrukcji, co pozwoli walczyć zarówno jemu, jak i Robertowi o wyższe pozycje startowe podczas kwalifikacji.

Począwszy od wyścigu na Silverstone będziemy wprowadzać do naszych bolidów drobne modyfikacje, które krok po kroku będą poprawiać naszą wydajność oraz sterowność. Wprowadzone zmiany nie pozwolą nam walczyć o Q3, ale będziemy mogli rywalizować z innymi kierowcami o awans do drugiej części kwalifikacji, co będzie dużym progresem dla naszego zespołu” - powiedział George Russell.

Brytyjski kierowca uważa, że zespół Williams dokonał w tym sezonie już znaczącego progresu, który jest jednak niewidoczny dla przeciętnego kibica F1. Russell zapewnia, że widoczna poprawa pojawi się za około 5-6 wyścigów.

W tym sezonie wraz z zespołem dokonaliśmy już znacznego postępu, który jest jednak niewidoczny dla przeciętnego kibica. Bardziej widoczne efekty naszej ciężkie pracy pojawią się za około 5-6 wyścigów” - podsumował kierowca Williamsa.