Formuła 1

George Russell - Williams Martini Racing

Russell: Dzisiejszy dzień był pozytywny dla zespołu Williams

Etatowy kierowca zespołu Williams w sezonie 2019 George Russell, przyznał, że pierwszy dzień testów opon Pirelli na torze Yas Marina w Abu Zabi, był bardzo pozytywny zarówno dla niego, jak i dla zespołu z Grove.

Testy odbywające się w Abu Zabi mają na celu sprawdzenie nowego ogumienia Pirelli, które będzie dostępne dla kierowców w sezonie 2019. Jest to też znakomita okazja dla kierowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Formułą 1 oraz dla tych, którzy do niej wracają.

Pierwszy dzień testowy był dobrą okazją dla Georga Russella na zapoznanie się z tegoroczną konstrukcją FW41. Młody Brytyjczyk w przeszłości miał już szansę prowadzić bolidy Formuły 1 zespołu Mercedes i Force India. Russell twierdzi, że wtorkowy dzień testowy był udany, ponieważ udało się jemu i zespołowi zrealizować wszystkie cele, które były zaplanowane.

"Moje odczucia po pierwszym dniu jazdy są bardzo pozytywne. Podczas pierwszych wyjazdów miałem problemy z balansem w bolidzie, jednak szybko uporaliśmy się z tym problemem i z każdym następnym okrążeniem czułem się coraz pewniej" - powiedział po zakończeniu jazd Brytyjczyk.

"Jeśli chodzi o opony, to ciężko mi powiedzieć coś więcej, miałem szansę w tym roku jeździć bolidem Force India oraz Mercedesa i w każdym z tych bolidów opony zachowują się inaczej."

"Czekamy z niecierpliwością na zakończenie jazd Roberta, który na pewno zebrał bardzo dużo potrzebnych dla naszego zespołu danych, pod kątem sezonu 2019."

Jak przyznał Russell, jazdy podczas porannej sesji pozwoliły mu zebrać potrzebne doświadczenie przed nadchodzącym sezonem oraz wiele cennych informacji dla zespołu, które pozwolą polepszyć tempo w sezonie 2019.

"Dzięki dzisiejszym jazdom mogłem zwiększyć swoje doświadczenie w prowadzeniu bolidu Formuły 1 oraz zebrać wiele cennych informacji dla mojego zespołu, które mogą być bardzo przydatne pod kątem nadchodzącego sezonu. Jeśli zespół wykorzysta w pełni informacje przekazywane przeze mnie i Roberta to w przyszłym sezonie możemy dostać od zespołu dobry samochód" - podsumował Brytyjczyk.

Kierowcy Williamsa podczas porannej sesji testowej pokonał łącznie czterdzieści dwa okrążenia. Jego najlepszy czas to 1:39.512.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone