Ross Brawn: Mercedes może zdobyć tytuł już podczas GP Włoch

Dyrektor zarządzający F1 – Ross Brawn uważa, że Mercedes może w tym roku świętować zdobycie mistrzostwa wśród konstruktorów zdecydowanie wcześniej, niż miało to miejsce w latach poprzednich.

Zdaniem brytyjskiego inżyniera zespół Mercedes, jeżeli utrzyma swoją dotychczasową formę, może zakończyć rywalizację wśród najlepszych konstruktorów na torze Monza, który jest świątynią zespołu Ferrari. Niemiecka ekipa ma aktualnie na swoim koncie 338 punktów i przewodzi w klasyfikacji konstruktorów z gigantyczną przewagą 140 punktów nad zespołem Ferrari. Strata trzeciego Red Bulla do Mercedesa wynosi aktualnie 202 punkty.

Wszystko wskazuje na to, że jeżeli Mercedes utrzyma dotychczasową formę, to już na torze Monza będą mogli świętować zdobyciu tytułu wśród konstruktorów. Jeżeli uda im się tego dokonać na tym etapie sezonu, to ekipa z Brackley kolejny raz zapisze się na kartach historii F1” - powiedział Ross Brawn.

Ross Brawn zaznacza, że zmiany, które wkrótce zostaną wprowadzone do Formuły 1, nie są skierowane przeciwko Mercedesowi, który całkowicie zdominował rywalizację w erze hybrydowej.

Nie możemy winić Lewisa, Valtteriego i całego zespołu Mercedes za to, że są aktualnie najlepsi. Zmiany, które chcemy wprowadzić do Formuły 1, nie są skierowane przeciwko ekipie Mercedesa. Aktualna dominacja srebrnych strzał nie wpływa dobrze na poziom emocji i ogólny wizerunek F1. Musimy wprowadzić takie zmiany, które zwiększą konkurencje w naszym ukochanym sporcie. Celem zmian jest to, żeby o najwyższe cele mogły walczyć nie tylko trzy czołowe zespoły” - podsumował Ross Brawn.