Formuła 1

Mattia Binotto - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Ross Brawn: Binotto wie, co robi

Dyrektor zarządzający Formułą 1 Ross Brawn uważa, że Mattia Binotto jest odpowiednim człowiekiem na właściwym miejscu i pomoże powrócić Ferrari na szczyt w królowej sportów motorowych.

Stajnia z Maranello była uważana za jednego z faworytów do walki o mistrzowski tytuł w sezonie 2019. Po testach przedsezonowych wydawało się, że to może być ten długo wyczekiwany rok dla Ferrari, w którym powrócą na mistrzowski tron w Formule 1. Jak dotąd, po pięciu rozegranych Grand Prix, włoska marka nie wygrała żadnego wyścigu, ani nawet nie udało jej się zająć drugiego miejsca.

Olbrzymia strata zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów do zespołu Mercedes sprawiła, że wszyscy zaczęli się zastanawiać, czy decyzja o zwolnieniu Maurizio Arrivabene z funkcji szefa Scuderii była dobra. Innego zdania jest Ross Brawn. Brytyjczyk jest przekonany, że powrót Ferrari na szczyt to kwestia czasu.

„Jestem pewny, że Ferrari powróci na szczyt w Formule 1” – powiedział Brawn. „W tak konkurencyjnym sporcie, jakim jest F1, nie wystarczy po prostu robić postępów. Ważne jest, aby robić je w szybkim tempie, ponieważ każdy zespół rozwija samochód, dlatego czas jest bardzo cenny”.

„Z tego, co wiem, to Ferrari wprowadziło duże poprawki podczas weekendu wyścigowego w Hiszpanii i dały one oczekiwane rezultaty, ale Mercedes również przywiózł nowe części. Wszyscy ciężko pracują w Maranello, więc rozumiem ich frustrację i niezadowolenie z osiąganych wyników”.

„Mattia to świetny fachowiec w swojej dziedzinie. Jestem pewny, że przywróci dawny blask Ferrari, może jeszcze nie w tym sezonie, ale prędzej czy później Scuderia powróci na szczyt. Bardzo im kibicuję i myślę, że Binotto ma wieloletnie doświadczenie w królowej sportów motorowych, które na pewno zaprocentuje” – dodał legendarny konstruktor bolidów Ferrari.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone