Formuła 1

Haas F1 Team

Rosja planuje stworzyć własny zespół Formuły 1

Dzięki coraz większej popularności sportów motorowych w Rosji podczas weekendu w Sochi poruszony został temat powstania rosyjskiego zespołu. Jak informuje wicepremier Rosji Dmitrij Kozak, taki plan ma szansę realizacji w okolicach sezonu 2028.

Wicepremier Rosji podczas weekendu wyścigowego na torze w Sochi, powiedział że zauważył w swoim kraju wzrost popularności sportów motorowych, z naciskiem na Formułę 1, w związku z czym powstały plany utworzenia Rosyjskiego zespołu.

Jestem świadomy, że w Rosji mamy wielu bogatych biznesmenów, którzy są skłonni zainwestować swój kapitał w powstanie Rosyjskiego zespołu w stawce Formuły 1 - powiedział Dmitrij Kozak.

Jak informuje wicepremier Kozak podczas weekendu na Sochi Autodrom, spotkał się z kilkoma potencjalnymi inwestorami, a tematem rozmów miało być powstanie nowego zespołu F1.

Rezultatem rozmów z inwestorami powinno być stworzenie nowego zespołu, który mógłby dołączyć do stawki w ciągu najbliższych 10 lat.

Kozak dodał również, że kluczowym elementem w tej sprawie jest obecność rosyjskiego kierowcy Siergieja Sirotkina oraz poparcie rosyjskiej instytucji finansowej SMP.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone