Formuła 1

Romain Grosjean - Rich Energy Haas F1 Team

Romain Grosjean z karą przesunięcia na starcie

Romain Grosjean otrzymał karę przesunięcia o trzy pozycje na starcie do wyścigu w Bahrajnie za przeszkadzanie Lando Norrisowi na torze podczas pierwszego segmentu kwalifikacji.

W momencie gdy kierowca zespołu Haas dopiero przygotowywał się do rozpoczęcia szybkiego okrążenia, Norris zbliżał się do ostatniego zakrętu i był już na szybszym kółku.

Norris wprawdzie zdołał poprawić rezultat, ale musiał uniknąć zderzenia z Grosjeanem.

"Kierowca samochodu numer osiem oświadczył, że ma zamiar rozpocząć szybkie okrążenie, ale został wyprzedzony przez samochód numer pięć (Sebastian Vettel) i tym samym znacznie zwolnił, aby utrzymać odpowiedni dystans" - można przeczytać w oświadczeniu sędziów.

"Nie został poinformowany przez zespół o zbliżającym się samochodzie numer cztery (Lando Norris), który był na szybkim okrążeniu. Różnica w prędkości wynosiła 136 km/h w momencie, gdy samochód numer cztery musiał uniknąć rywala."

"Sędziowie uznali, że kierowca samochodu numer osiem nie zamierzał celowo przeszkodzić, ale obowiązkiem kierowcy jest być świadomym, kiedy podąża on po torze przy niższej prędkości, że mogą zbliżyć się do niego znacznie szybsze auta."

Za sprawą kary Grosjean wystartuje do wyścigu z jedenastej pozycji. O pozycję wyżej awansowali Kimi Raikkonen (ósmy), Lando Norris (dziewiąty) i Daniel Ricciardo (dziesiąty).

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone