Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team

Romain Grosjean: To były naprawdę dobre kwalifikacje

Romain Grosjean z zespołu Haas F1 wywalczył szóstą lokatę startową do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Austrii, plasując się między dwoma kierowcami Red Bull Racing.

Francuzki kierowca prezentował bardzo dobre tempo podczas trzech sesji treningowych, w których poprawiał swoje najlepsze okrążenia, co przełożyło się także na sesję kwalifikacyjną.

Kierowca Haasa osiągnął czwarty najszybszy czas 1:04.242 w pierwszej sesji kwalifikacyjnej, a następnie awansował z szóstej pozycji do finałowego starcia.

W Q3 Grosjean również potwierdził dobre tempo osiągając początkowo czwarty czas, jednak finalnie zakończył kwalifikacje na szóstym miejscu mimo poprawy rezultatu na ostatnim okrążeniu.

Grosjean przyznał, po bardzo dobrych kwalifikacjach, że był bardzo zadowolony z ustawień bolidu oraz balansu, a cała wykonana praca podczas trzech sesji treningowych przyczyniła się dobrego tempa i awansu do Q3.

To były naprawdę dobre kwalifikacje - przyznał Romain Grosjean. Wykonaliśmy dobrą pracę nad ustawieniami samochodu i budowaliśmy nasze tempo przez weekend.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogliśmy awansować do Q3, używając tylko jednego zestawu (opon - przyp. red.) w Q2. Oznaczało to, że mogliśmy więcej pojeździć w Q3. Wszystko poszło bardzo dobrze, a balans był świetny.

Miałem nadzieję, że pozostanę na czwartej pozycji. Pomyślałem: 'Daj spokój, tak może zostać'. Prawda jest taka, że inne zespoły były szybsze, ale jestem bardzo dumny, iż znajdujemy się pomiędzy dwoma Red Bullami, a także z ósmej lokaty Kevina.

Mamy dwa samochody w pierwszej dziesiątce przed jutrzejszym wyścigiem i miejmy nadzieję, że zdobędziemy punkty - dodał Romain Grosjean.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone