Romain Grosjean: Planem B i C było DTM lub Formuła E

Romain Grosjean miał gotowy plan B w sytuacji, gdyby był zmuszony opuścić Formułę 1. Opcją dla francuskiego kierowcy była seria DTM, jak sam przyznał.

W ostatnim czasie to Nico Hulkenberg był faworytem mediów do roli etatowego kierowcy w zespole Haas, niemniej jednak w czwartek amerykańska ekipa wydała oświadczenie, że to jednak Romain Grosjean pozostanie w ich składzie.

Emocje opadły, oficjalne informacje ujrzały światło dzienne, dlatego Grosjean mógł przyznać, że jedną z opcji dla niego była seria DTM.

"To była bardziej osobista refleksja, czy chcę kontynuować w Formule 1, gdzie szansa na tytuł mistrzowski jest niewielka, czy iść do serii, gdzie to mistrzostwo mam szansę zdobyć" - powiedział w rozmowie z GPToday Romain Grosjean.

"Zawsze interesowałem się serią DTM oraz Formułą E. Planem A było pozostanie w Formule 1, z kolei plany B i C obejmowały starty w DTM lub Formule E, bądź obu na raz."

"Długo się nad tym zastanawiałem, czy chcę być nadal w F1, ale to najlepszy sport motorowy, jest niesamowity. Równocześnie może być jednak frustrujący, jeśli nie dysponujesz właściwymi narzędziami."

"Rozmawiałem sam ze sobą oraz z dziećmi i zdecydowałem, że chcę jeszcze być w F1 przez kilka kolejnych lat."

Tegoroczny sezon nie jest jednak łatwy dla francuskiego kierowcy, jak i całego zespołu Haas. Ekipa zmaga się z tempem wyścigowym, które jest dalekie od oczekiwanego, samochód zachowuje się nieprzewidywalnie oraz trudno dograć współpracę z oponami Pirelli. Grosjean nie spodziewa się poprawy na resztę wyścigów 2019.

"Próbujemy analizować, co poszło źle i dlaczego, czemu nie jesteśmy w stanie odpowiednio szybko zareagować i co możemy zrobić, aby reagować szybciej w przyszłości, by problemy mogły zostać zlokalizowane już podczas przedsezonowych testów.”

"Myślę, że to będzie trudna końcówka sezonu. Zawsze starasz się dawać z siebie wszystko, ale na razie jest to dalekie względem czołówki" - dodał Francuz.