Formuła 1

Esteban Ocon - Racing Point Force India F1 Team

Rok przerwy dla Estebana Ocona?

Szanse na angaż Estebana Ocona w jednym z zespołów Formuły 1 w sezonie 2019 maleją. Tak uważa szef ekipy Mercedes, Toto Wolff.

Wygląda na to, że miejsca w ekipach Force India czy Williams nie będą opcją dla Ocona. W pierwszym zespole kierowcą obok Sergio Pereza najprawdopodobniej zostanie Lance Stroll, z kolei Williams ma na swojej liście kilka mocnych nazwisk, w tym Siergieja Sirotkina czy Roberta Kubicy. Williams nie spieszy się jednak z podjęciem ostatecznej decyzji.

Wolff wyjaśnił, że obecnie celem numerem jeden dla Ocona pozostaje sezon 2020, w kolejnym włączy się w program rozwojowy Mercedesa.

Szanse na przyszły rok są dość marne - powiedział Wolff w rozmowie ze Sky Sports F1.

Nie zmieniło się to na przełomie dwóch ostatnich miesięcy, ale myślimy już o sezonie 2020. Będzie zaangażowany w nasz program rozwojowy samochodów Mercedesa i potem zobaczymy, gdzie to się skończy.

Z drugiej jednak strony Ocon nie był entuzjastą ewentualnej współpracy z zespołem Williams, ze względu na słabą konkurencyjność ich bolidów i braku możliwości walki o wyższe pozycje.

Wolff zapytany, który ze scenariuszy byłby lepszy dla Ocona - roczna przerwa czy dalsza jazda, ale w słabszym samochodzie, odpowiedział:

Trzeba to zbalansować. Z jednej strony chcesz, aby został, ścigał się i pomógł rozwijać samochód, który nie sprawuje się dobrze.

Jednak z drugiej strony może także wspomóc Mercedesa.

Plan George'a jest taki, aby dłużej zostać w Williamsie i pomóc zespołowi, więc powstał wieloletni kontrakt. Zdaje sobie jednak sprawę, że pierwszy rok może być trudniejszy.

Dla Estebana to zupełnie inna piłka. Zgadzam się z tym, że być może byłoby lepiej, gdyby opuścił jeden sezon i wrócił w mocnym samochodzie.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone