Formuła 1

Rob Smedley - Williams Martini Racing / © Williams F1

Rob Smedley: Williams potrzebuje planu naprawczego

Szef wyścigowy zespołu Williams uważa, że brytyjska ekipa potrzebuje planu naprawczego, aby powrócić do walki o czołowe lokaty w wyścigach Formuły 1.

Przed weekendem wyścigowym w Brazylii, Rob Smedley potwierdził, że po obecnym sezonie odchodzi z najsłabszego obecnie teamu w stawce. Przypomnijmy, że Smedley dołączył do ekipy Franka Williamsa w 2014 roku razem z Felipe Massą, po tym jak obaj odeszli z zespołu Scuderia Ferrari.

W piątek podczas jednego z wywiadów Rob został zapytany jak będzie wspominał czas spędzony w stajni z Grove i jakie są przyczyny tak dużego spadku formy Williamsa w stosunku do poprzednich lat.

Myślę, że ciężko wskazać przyczyny naszej słabej formy w tym sezonie. Tak naprawdę nie ma jednej recepty na sukces. Uważam, że inne zespoły po prostu zrobiły duży krok do przodu, a my pozostaliśmy w miejscu. Jestem zdania, że nigdy nie można przestać się uczyć i ulepszać. Błędne byłoby wskazanie jednego obszaru jako przyczynę naszych niepowodzeń w tym sezonie – powiedział Smedley.

Mamy w zespole utalentowane osoby, świetnych techników, inżynierów i dobry zarząd. Trzeba to po prostu wszystko dobrze połączyć i wyznaczyć wspólny cel. Williams jako zespół będzie potrzebował dobrego planu naprawczego, jeśli zamierza wrócić na szczyt – dodał Brytyjczyk.

Rob Smedley jednocześnie potwierdził, że to nie koniec jego przygody z królową sportów motorowych. Nieoficjalnie mówi się, że 45-latek ma zamiar wrócić do Scuderii Ferrari.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone