Formuła 1

Rob Smedley i Paddy Lowe - ROKiT Williams Racing

Rob Smedley powróci do zespołu Williams?

W związku z urlopem obecnego szefa działu technicznego Paddy'ego Lowe'a, w mediach branżowych pojawia się coraz więcej spekulacji na temat jego przyszłości w zespole z Grove. Potencjalnym następcą miałby zostać Rob Smedley, który w przeszłości pracował już w brytyjskim zespole.

Nagłe przejście na urlop Lowe’a może być początkiem końca Brytyjczyka w ekipie Williams. Jak podają brytyjskie media, data powrotu 56-latka do pracy nie jest nikomu znana, choć niewykluczone, że taki powrót już nie nastąpi.

Zwolnienie Lowe’a w tym momencie kosztowałoby zespół dość sporo, z racji wypłacania tzw. odprawy, jednak z biegiem czasu wysokość tej odprawy ma zmaleć, więc nie wykluczone, że na przestrzeni wyścigu w Australii i Bahrajnie zespół poinformuje o odejściu Paddy'ego Lowe'a.

W ogólnoświatowych mediach trwa w tym momencie poszukiwanie następcy Brytyjczyka. Jedną z poważniejszych kandydatur na ten moment jest Rob Smedley. Brytyjczyk odszedł z ekipy z Grove w 2018 roku, gdzie pełnił w zespole Williamsa funkcję inżyniera ds. osiągów bolidu. Jeżeli ten powrót dojdzie do skutku, brytyjski inżynier będzie musiał zrezygnować z funkcji konsultanta Formuły 1, którą objął w ostatnich dniach.

Warto zaznaczyć, że Rob Smedley w 2018 odszedł z zespołu prawdopodobnie przez brak porozumienia z obecnym szefem działu technicznego, więc odejście Paddy'ego Lowe'a może otworzyć furtkę dla Smedleya w kontekście powrotu do pracy w zespole Williams.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone