Formuła 1

Kevin Magnussen - Haas F1 Team / © Haas F1

Rich Energy kończy współpracę z zespołem Haas

Firma Rich Energy potwierdziła, że rozstaje się z zespołem Haas Formuły 1 ze względu na słabsze wyniki ekipy F1.

"Dziś Rich Energy zakończyło umowę z Haas F1 Team z powodu słabych wyników. Chcemy walczyć z Red Bullem, a nie być za Williamsem jak miało to miejsce w Austrii, co jest nie do przyjęcia. Polityka i postawa w Formule 1 również hamuje naszą działalność. Życzymy wszystkiego dobrego zespołowi" - napisało na Twitterze Rich Energy.

W październiku ubiegłego roku Rich Energy potwierdziło rozpoczęcie współpracy z zespołem Haas, zostając ich sponsorem tytularnym.

W tym roku światło dziennie ujrzały kontrowersyjne informacje, kiedy brytyjska firma Whyte Bikes stwierdziła, że Rich Energy skopiowała od nich swoje logo, które zawiera głowę jelenia. Rich Energy przegrało w sądzie, a logo musiało zostać usunięte z bolidów ekipy Haas przed GP Kanady.

Zespół Haas aktualnie plasuje się na dziewiątej pozycji w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1. Przypomnijmy, w Austrii Kevin Magnussen zakwalifikował się do wyścigu na piątej pozycji, wyprzedzając jednego z kierowców Red Bull Racing. W wyścigu jednak wyniki były gorsze, gdyż obaj kierowcy zespoły finiszowali poza pierwszą piętnastką.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone