Formuła 1

Ricciardo: Zespół bada przyczynę awarii tylnego skrzydła

Daniel Ricciardo z zespołu Renault zakończył poranne jazdy z powodu problemów technicznych, które zaowocowały wypadnięciem z toru. Australijczyk w sumie pokonał 28. okrążeń i osiągnął czas w postaci 1:19.886.

Australijczyka w trakcie szybkiego okrążenia dopadł niecodzienny problem z tylnym skrzydłem, które pod koniec prostej startowej, straciło swoją górną część, a kierowca wypadł z toru wprost w pułapkę żwirową.

"Od rana mieliśmy pewne problemy z systemem DRS. Podczas hamowania na końcu prostej startowej, skrzydło po prostu odpadło i straciłem kontrolę nad swoim bolidem. Zespół już bada, co mogło być przyczyną takiego stanu rzeczy i wkrótce będziemy wiedzieć, jak uniknąć takiej awarii w przyszłości" - powiedział Daniel Ricciardo.

Kierowca Renault zapytany o plany na ten sezon i jakie ma nadzieję względem swojego zespołu, odpowiedział: "Nie nastawiam się na walkę o zwycięstwa w tym sezonie, głównym celem jest poprawa naszego tempa, która z czasem pozwoli nam włączyć się w walkę z topowymi ekipami."

Nie mogło zabraknąć także tematu o zespole Red Bull Racing, z którym Daniel był związany od 2014 roku. Jak powiedział sam zainteresowany, przejście do Renault było na ten sezon jedyną dobrą opcją, która pozwoli mu się w dalszym ciągu rozwijać. Ricciardo jest również zadowolony z faktu, że w nowym zespole nie będzie pełnił roli starszego kierowcy, gdyż w Red Bull Racing to on sprawował tę funkcję.

"Jeździłem w ekipie Red Bulla od 2014 roku, więc jest to długi okres czasu, więc ciężko było po prostu tak odejść. Przejście do Renault było dla mnie jedyną słuszną opcją na ten moment."

"Nie ma co oglądać się w przeszłość, tylko trzeba patrzyć w przyszłość, dzięki jeździe we francuskiej ekipie będę mógł zdobyć kolejne cenne doświadczenie, które mam nadzieję, zaowocuje w przyszłości."

"Cieszy mnie również fakt, że Nico jest starszy i nie będę musiał pełnić roli starszego brata w zespole, tym razem to ja będę tym młodszym' - podsumował z uśmiechem Australijczyk.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone