Formuła 1

Daniel Ricciardo - Renault F1 Team

Ricciardo: W niedzielę chce wykręcić najlepszy dotychczasowy wynik w barwach Renault

Daniel Ricciardo, który nie może do udanych zaliczyć początku obecnego sezonu, uważa, że wyścig w Monako może być momentem przełomowym dla niego i jego zespołu.

Australijczyk potwierdził, że Renault wprowadza na weekend w Monako kilka modyfikacji, które polegają głównie na poprawie niezawodności, która jest zmorą francuskiego zespołu w tym sezonie.

"Na weekend w Monako zespół postanowił wprowadzić kilka istotnych modyfikacji, które polegają głównie na poprawie niezawodności, która nas prześladuje w tym sezonie. Gdy tylko modyfikacje przyniosą zamierzony skutek, to inżynierowie będą mogli iść krok dalej i podkręcać osiągi. Jednak pierwszym krokiem, jakim musimy wykonać, jest poprawa niezawodności. Liczę, że to nam się uda, gdyż brakuje zdecydowanie szybkiego tempa w kwalifikacjach" - powiedział Daniel Ricciardo.

Zdaniem Australijczyka przez ostatnie wyniki na zespole ciąży duża presja, która nie pomaga w ogólnym funkcjonowaniu całej ekipy.

"Jesteśmy dużym fabrycznym zespołem, więc wszyscy wymagają od nas bardzo dobrych wyników, a nasze ostatnie rezultaty są dalekie od ideału. Na całym zespole ciąży dość duża presja, jednak czasem trzeba zrobić krok w tył i wziąć głęboki oddech, by z powrotem powrócić do czołówki. Naciskanie na ludzi w zespole nie zawsze daje pozytywny skutek."

Ricciardo jest świadomy, że powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu jest mało prawdopodobne, jednak kierowca Renault liczy, że w ten weekend uda mu się wykręcić najlepszy wynik w dotychczasowych startach w barwach zespołu Renault.

"Przed startem każdego sezonu zawsze najbardziej oczekuję wyścigu w Monako. Jednym z moich największych marzeń, związanych z Formuła 1, było zwyciężenie w tym GP, co udało się już spełnić, z czego jestem niesamowicie szczęśliwy. Jestem świadomy, że powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu jest mało prawdopodobne, jednak jesteśmy dobrze przygotowani na ten weekend i liczę, że uda mi się w niedziele wykręcić najlepszy dotychczasowy wynik w barwach Renault" - podsumował kierowca francuskiego konstruktora.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone