Formuła 1

Daniel Ricciardo - Red Bull Racing

Ricciardo: Na 90 procent otrzymamy karę

Daniel Ricciardo określił, że szansa otrzymania kary za wymianę jednostki napędowej wzrosła, po tym, jak w wyścigu w Bahrajnie doszło w jego bolidzie do awarii elementów jednostki napędowej.

Analiza Renault wskazała, że na drugim okrążeniu na torze Sakhir w bolidzie oznaczonym numerem trzy doszło do uszkodzenia baterii oraz elektroniki. Oba elementy odpowiadają prawidłową pracę silnika.

Na każdego kierowcę przypadają w tym sezonie po dwa egzemplarze jednostki napędowej, z czego każda kolejna równa się z karą przesunięcia na polach startowych o 10 pozycji.

Te dwa elementy muszą przetrwać cały sezon. Jak sądzę, jeden jest w śmietniku w Bahrajnie. Z jednym przejechaliśmy tylko jeden wyścig. Bardzo prawdopodobne jest to, że otrzymamy karę. Mam nadzieję, że dostaniemy ją później. Jestem w 90 procentach tego pewien.

Australijczyk po wyścigu w Bahrajnie nie krył rozczarowania.

Byłem bardziej rozczarowany niż sfrustrowany. Jest za wcześnie, aby czuć frustrację, bo nie sądzę, że to teraz właściwy sposób myślenia. Byłem rozczarowany wynikiem, chciałem coś zniszczyć, ale to nie ten moment, w którym jestem sfrustrowany.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone