Formuła 1

Daniel Ricciardo - Red Bull Racing

Ricciardo liczy, że jednak uniknie wymiany silnika

Australijczyk ma nadzieję na to, że nie otrzyma kary przesunięcia na polach startowych do GP Kanady pomimo tego, że MGU-K w jego aucie odmówiło posłuszeństwa podczas rundy w Monako.

Niedawno Adrian Newey stwierdził, że Daniela Ricciardo czeka kara za wykorzystanie trzeciego MGU-K. Przypomnijmy, że na kierowcę przypadają dwa generatory energii kinetycznej na sezon i za przekroczenie tego limitu zawodnik zostaje przesunięty o dziesięć pozycji na starcie.

Jak się jednak okazuje Daniel Ricciardo podczas GP Kanady skorzysta z pierwszego MGU-K, które miał do dyspozycji w pierwszych dwóch wyścigach tego sezonu.

Na chwilę obecną nie grozi mi kara. Tak mi przynajmniej powiedziano. Jeśli coś się stanie jutro podczas treningu, to dopiero wtedy będziemy zmuszeni do tego, aby coś zmienić i wtedy dostanę karę. Na chwilę obecną mamy jednak wystarczająco części, by dalej się ścigać. Jeśli wszystko będzie niezawodne, to spokojnie pokonamy cały weekend na tej jednostce napędowej – wyjaśnił Australijczyk podczas konferencji prasowej przed GP Kanady.

Prędzej czy później Daniela Ricciardo czeka kara za przekroczenie limitu elementów jednostek napędowych na sezon. Niewykluczone, że nadprogramowe części zostaną przez niego napoczęte już za dwa tygodnie, podczas GP Francji.

Tak, sądzę, że otrzymam je na Paul Ricard. Gdy usłyszałem plotki o potencjalnej karze, to od razu mówiłem, że nie chcę jej tutaj. Trudno się wyprzedza w Montrealu i będąc na fali po zwycięstwie, chciałbym tego uniknąć. Jeśli możemy tego dokonać, to przyjmę karę gdzieś indziej.

Zespół Red Bull Racing stara się minimalizować straty, dlatego obecnie celem jest maksymalne możliwe wydłużenie żywotności MGU-K.

Będziemy się koncentrowali na tym, aby jak najbardziej to opóźnić, ponieważ im wcześniej otrzymamy karę, to później ryzyko kolejnej wzrasta. Nie bez znaczenia jest także fakt, że dobrze radziliśmy sobie na oponach hiper miękkich w Monako. Na papierze wszystko wskazuje na to, że ten tor powinien nam pasować bardziej niż kilka kolejnych, które są przed nami. Zwycięstwo w dwóch z rzędu mogłoby być całkiem niezłe, spróbujemy – dodał.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone