Formuła 1

Daniel Ricciardo - Aston Martin Red Bull Racing

Ricciardo i Verstappen ze starszą specyfikacją silnika w GP Rosji

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner, potwierdził, że zarówno Daniel Ricciardo, jak i Max Verstappen w GP Rosji powrócą do starszych jednostek napędowych Renault w specyfikacji "B".

Podczas Grand Prix Singapuru na torze Marina Bay Street obaj kierowcy dysponowali nową specyfikacją silników Renault, co przełożyło się na dobry wynik Verstappena, który na mecie zjawił się na drugiej lokacie.

Zespół z Milton Keynes zdecydował się jednak powrócić do starszej specyfikacji jednostek Renault, czego przyczyną jest obiekt Sochi Autodrom, który nie odpowiada bolidom Red Bulla z przyczyn swoich długich prostych, na których Red Bull traci do swoich najbliższych rywali - Mercedesa i Ferrari.

Obaj kierowcy mimo starszej specyfikacji otrzymają nowe jednostki napędowe i zostaną cofnięci na polach startowych. Szef Red Bulla spodziewa się ciężkiego wyścigu dla swoich kierowców.

Będziemy dysponowali poprzednią specyfikacją w następnym wyścigu, więc Sochi będzie dla nas trudnym weekendem - potwierdził Brytyjczyk.

Podjęliśmy ryzyko, kiedy wykorzystaliśmy silnik w specyfikacji "C". Dostarczył nieco więcej mocy, jednak nie był do końca perfekcyjny.

Uważam, że (mechanicy Red Bulla - przyp. red.) wykonali dobrą robotę, aby uzyskać z niego odpowiednie ustawienia mapowania. Przy dłuższej pracy z nim i większej optymalizacji będzie tylko lepiej.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone