Formuła 1

Max Verstappen przed Danielem Ricciardo

Ricciardo i Verstappen z reprymendą od sędziów

Max Verstappen oraz Daniel Ricciardo otrzymali od sędziów reprymendę za kolizję, do której doszło między nimi na 41. okrążeniu GP Azerbejdżanu.

Max Verstappen przez cały wyścig toczył pojedynek ze swoim zespołowym partnerem, Danielem Ricciardo. Wielokrotnie dochodziło między nimi do sytuacji na granicy przepisów, ale wszystko odbywało się bez poważnej kolizji, aż do 41. okrążenia. Wtedy to Australijczyk próbował wyprzedzić Holendra na prostej startowej, ale ten zagrodził mu drogę. Ostatecznie Ricciardo nie zdołał wyhamować i uderzył w tył samochodu zespołowego kolegi, doprowadzając tym samym do kolizji.

Obaj zawodnicy Red Bull Racing zostali więc wezwani do sędziów zaraz po zakończeniu rywalizacji w celu wyjaśnienia zaistniałej w wyścigu sytuacji.

Po rozmowach z kierowcami, jak i członkami zespołu, FIA orzekła, że Ricciardo oraz Verstappen są równie odpowiedzialni za powstałe zdarzenie. Obaj przeprosili za swoje zachowanie, ale pomimo to otrzymali reprymendę od sędziów.

Obaj kierowcy przyczynili się do kolizji – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Kierowca samochodu numer 33 [Verstappen] wykonał dwa ruchy, oba stosunkowo niewielkie. Kierowca auta numer 3 [Ricciardo] przyznał, że odpuścił zamiar manewru wyprzedzania po lewej stronie zbyt późno.

To oczywiste dla sędziów, że chociaż incydent miał swoje źródło w ruchach samochodu numer 33, to kierowca auta numer 3 również przyczynił się do tego zdarzenia.

Obaj kierowcy wyrazili podczas sędziowskiego spotkania swoje ubolewanie za ich poszczególny wkład w powstanie tego incydentu.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone