Formuła 1

Daniel Ricciardo - Renault F1 Team

Ricciardo: Cel na niedzielę? Pokonać Red Bulle

Daniel Ricciardo nie ukrywał swojej radości związanej z zajęciem czwartego miejsca w kwalifikacjach. Sympatyczny Australijczyk w czasie wczorajszej czasówki okazał się szybszy m.in. od duetu kierowców Red Bulla oraz Valtteriego Bottasa.

„Nigdy nie przypuszczałem, że będę się tak cieszył ze zdobycia czwartego miejsca w kwalifikacjach. Dzisiejszy sukces smakuje jak pole position. Gdy tylko zostałem poinformowany przez radio o mojej pozycji, to poczułem się niesamowicie. Już w trakcie piątkowych treningów pokazywaliśmy dobre tempo zarówno na krótkich, jak i długich przejazdach. Między piątkiem a sobotą dokonaliśmy kilku ulepszeń, które przyniosły zamierzony skutek. Widzę duży potencjał w naszej konstrukcji, która z weekendu na weekend powinna być coraz szybsza” - powiedział Daniel Ricciardo.

Daniel Ricciardo z dużym optymizmem zapowiada niedzielny wyścig, w którym jego głównym celem będzie pokonanie duetu kierowców Red Bulla.

„Spodziewam się dobrego startu, który będzie kluczowy w niedzielę. Przy odrobinie szczęścia może uda mi się coś namieszać w pierwszej trójce. Tuż po starcie rozpocznie się walka z oponami. Jeżeli obejdziemy się z nimi w perfekcyjny sposób, to jest duża szansa na ukończenie wyścigu w pierwszej piątce” - kontynuował Australijczyk.

„W początkowej fazie wyścigu będę musiał bardzo uważać na Pierre’a Gasly’ego oraz Valtteriego Bottasa, którzy na pewno będą zaciekle mnie atakować. Moim głównym celem na niedzielę jest dojechanie do mety przed kierowcami Red Bulla. Nie wiem dokładnie, jak wygląda ich tempo na długich przejazdach, jednak liczę, że nasze tempo okaże się bardzo konkurencyjne i mój plan zostanie zrealizowany” - podsumował zdobywca czwartego pola startowego.

Na pochwałę zasługuje również partner zespołowy Daniela Ricciardo – Nico Hulkenberg, który do niedzielnego wyścigu wystartuje z siódmej pozycji.

„Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku, który jest moim najlepszym rezultatem w tym sezonie. Moje okrążenie mogło być o jedną dziesiątą szybsze, ale niestety popełniłem drobny błąd. Wynik Daniela jest czymś niesamowitym. Gratuluję mu tego znakomitego wyniku. Widać w naszych bolidach duży postęp pod kątem wydajności jednostki napędowej, która z wyścigu na wyścig jest coraz lepsza. Nasze tempo wyścigowe powinno w niedzielę stać na przyzwoitym poziomie, dlatego liczę na dowiezienie do mety solidnych punktów” - Powiedział Nico Hulkenberg.

Kwalifikacyjny rezultat Daniela Ricciardo jest drugim najlepszym wynikiem Renault od 2010 roku, kiedy to Robert Kubica zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach na torze Suzuka.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone