Renault zainteresowane współpracą z Sebastianem Vettelem?

Renault zainteresowane współpracą z Sebastianem Vettelem?

Dyrektor zespołu Renault, Cyril Abiteboul, przyznał, że rozważa zatrudnienie Sebastiana Vettela jako kierowcy wyścigowego w swoim zespole od 2021 roku.

Kontrakt niemieckiego mistrza świata kończy się wraz z końcem sezonu 2020. W przypadku obecnych zawodników francuskiej stajni, Esteban Ocon posiada dwuletnią umowę. Daniel Ricciardo zaś w 2018 roku podpisał kontrakt na sezony 2019 i 2020, co oznacza, że zespół może rzeczywiście myśleć o zatrudnieniu Vettela na rok 2021.

Warto przytoczyć fakt, że niemiecki kierowca zdobył tytuły mistrzowskie samochodem Red Bull napędzanym silnikiem Renault. Na dodatek zespół Ferrari, jak i ich zawodnik specjalnie nie komentują możliwości współpracy po obecnym, aczkolwiek przesuniętym jak na razie, sezonie. Stajnia z Maranello daje swojemu zawodnikowi „wolną rękę w kwestii wyboru pracodawcy na sezon 2021”.

W wywiadzie dla Canal + Abiteboul powiedział: „Nie chcę odmawiać, ponieważ jest świetnym kierowcą i świetnym mistrzem. Pracowaliśmy już razem odnośnie silnika i wygraliśmy w ten sposób razem”.

„Wolę jednak raczej pracować z kierowcami »jutra« niż mającymi debiut dawno za sobą. Naprawdę bardzo trudno jest to inaczej określić, więc proszę Sebastian, nie odbieraj tego w zły sposób”

Abiteboul podkreśli, iż mają poza tym możliwość spojrzenia w stronę młodych kierowców, dzięki prowadzonej przez zespół akademii juniorów.

„Mamy także akademię kierowców, w której obecnie są zawodnicy, którzy mogą z niej awansować do F1 w 2021 lub 2022 roku. Musimy o tym pamiętać, ponieważ po to stworzyliśmy tę akademię w 2016” - zakończył szef Renault F1.