Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault

Renault wkrótce zakończy prace nad tegorocznym autem?

Ekipa z Enstone może przestać rozwijać swoją maszynę na sezon 2018 zaledwie po kilku wyścigach. Ostateczna decyzja jednak nie została jeszcze podjęta.

Renault odbudowuje swoje zasoby i według planu, w walce o mistrzowski tytuł będzie się liczyć dopiero w 2020 roku. Trzeba przyznać, że jak dotychczas ekipa ta czyni regularne postępy i zbliża się do czołówki Formuły 1.

Rozważamy to, czy nie powinniśmy przypadkiem ograniczyć rozwoju tegorocznego samochodu. Jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji, ponieważ walka w środku stawki jest bardzo zacięta i nie możemy sobie pozwolić na odpuszczenie, ale trzeba będzie to przemyśleć – wyjaśnił dyrektor techniczny Renault Bob Bell.

Renault zajmuje obecnie wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Obaj zawodnicy tej ekipy natomiast plasują się w pierwszej dziesiątce w swoim zestawieniu. Pomimo tego Nico Hulkenberg nie będzie protestował, jeśli zespół postanowi skoncentrować się na kolejnym sezonie.

Dla mnie nie będzie to problem, nawet jeśli ucierpią na tym nasze szanse na ten rok – przyznał Niemiec.

Bob Bell skomentował także zmiany zatwierdzone na sezon 2019: Moim zdaniem nie było wystarczająco badań, aby potwierdzić ich działanie. Wolałbym, żebyśmy cały wysiłek włożyli w rok 2021 niż wprowadzali coś, co jest nie do końca przemyślane.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone