Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault F1 Team

Renault chce poprawy osiągów jednostki napędowej

Silniki Renault już niejednokrotnie zawiodły w tegorocznym sezonie. Problemy pojawiały się zarówno w ekipie McLaren, jak i fabrycznej stajni. Mimo to, Renault nadal będzie dążyć do zwiększenia wydajności swoich jednostek napędowych.

Wprawdzie w Chinach Daniel Ricciardo za kierownicą R.S.19 był "najlepszym z pozostałych" kierowców, niemniej jednak ponownie doszło do kilku istotnych problemów.

"Po raz kolejny musieliśmy wycofać się z wyścigu w Chinach, po raz czwarty na trzy starty, a trzy z nich były z powodu problemów z niezawodnością" - powiedział Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault.

"Jeśli nasz cel w tym sezonie ma pozostać niezmieniony (powiększenie przewagi nad środkiem stawki), musimy zdecydowanie zwiększyć nasze wysiłki, aby rozwiązać problemy, które mogą mieć wpływ na nasz sezon."

Renault musi ryzykować, jeśli chce konkurować z głównymi rywalami. Honda zamierza wprowadzić w Azerbejdżanie zaktualizowaną jednostkę napędową, a tor w Baku cechuje długa prosta, która liczy 2.2km. Oznacza to, że moc silnika będzie odgrywała w Baku dużą rolę.

"Zamierzamy jednak kontynuować naszą pracę i wprowadzić nowe elementy w kolejnych wyścigach. Baku jest często nieprzewidywalne, wyścigi są ekscytujące i jest to okazja do wykorzystania błędów rywali, ale musimy uniknąć ich samemu."

Przypomnijmy, Nico Hulkenberg wykorzystał do tej pory już dwie jednostki MGU-K, więc może być narażony na karę przesunięcia na starcie, jeśli będzie potrzebował ponownej wymiany tego elementu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone