Formuła 1

GP Australii 2019

Rekordowa frekwencja na Grand Prix Australii 2019

Tegoroczne Grand Prix Australii na torze w Melbourne odwiedziło ponad 324 tys kibiców, co jest najlepszym wynikiem od 2005 roku.

W osiągnięciu takiego rezultatu pomogły także serie towarzyszące, takie jak Supercars, Australian GT, australijska seria Porsche Carrera Cup, Formula 4 itp., które na torze Albert Park obecne były już od czwartku.

"Udało nam się pobić rekord - szacunkowo 324 100 osób wzięło udział w tegorocznym Grand Prix Australii, co dało największą czterodniową frekwencję od 2005 roku" - powiedział Andrew Westacott, dyrektor generalny Australian Grand Prix Corporation.

"Niemal non-stop poszczególne serie wyścigowe rywalizowały na torze, a kibice mogli także cieszyć się różnymi rozrywkami poza torem, a Valtteri Bottas odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix Australii."

"Nowe składy kierowców i oczekiwanie na Mistrzostwa Świata Formuły 1 2019 przyczyniły się do tak licznych tłumów i wiele osób przyjechało na Albert Park, aby po raz pierwszy doświadczyć Formuły 1."

Włodarze toru musieli jednak znaleźć sposób aby przyciągnąć tak liczne tłumy, dlatego infrastruktura została poszerzona o nowe atrakcje dla kibiców.

"Musieliśmy zaoferować więcej różnorodności, większą wartość dla pieniądza. Pokazaliśmy, że Grand Prix Australii jest najlepszym wydarzeniem pod względem rozrywki, a przecież wokół Albert Park jest wiele do zobaczenia."

"Mieliśmy nowe udogodnienia, ulepszyliśmy wszystko od GP Advantage i stref dla dzieci po zajęcia na brzegu jeziora. Wioska Heineken i scena ruszyły w sobotnie popołudnie."

"Fani pojawili się tłumnie, aby wesprzeć australijską międzynarodową imprezę sportową i dziękujemy z całego serca. Przed nami 25 rocznica w 2020 roku."

Dla porównania w ubiegłym roku przez tor Albert Park podczas GP Australii przewinęło się około 295 tysięcy.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone