Formuła 1

Max Verstappen i Sebastian Vettel - Grand Prix Chin

Red Bulle bez tempa w bezpośredniej walce na torze w GP Chin

Max Verstappen z zespołu Aston Martin Red Bull Racing przyznał, że ich bolid RB15 nie ma tempa w bezpośredniej walce z najbliższymi rywalami, choć na mecie zjawił się na czwartej lokacie.

Start z piątego miejsca i utrzymanie się w czołówce był dobrym prognostykiem dla Maxa Verstappena w walce o punkty w Grand Prix Chin. Holender po wyścigu przyznał, że mimo zyskania pozycji na rzecz Charlesa Leclerca, w czym pomogła dobra strategia, walka z kierowcami Mercedesa i Sebastianem Vettelem była poza zasięgiem.

"Zmaksymalizowaliśmy wynik" - powiedział po zakończonym Grand Prix Chin Max Verstappen. "Myślę, że jako zespół wykonaliśmy dziś dobrą robotę, aby podciąć Ferrari i pozostać na czele."

"Bardzo mocno naciskałem, aby z nimi rywalizować i stoczyłem dobrą walkę z Sebastianem, ale nawet po tym było widać wyraźnie, że nie mamy tempa."

Walka Holendra z niemieckim kierowcą była największą atrakcją podczas tysięcznego wyścigu Formuły 1. Zawodnik Red Bulla, po swoim pierwszym pit stopie i odpowiednim rozgrzaniu opon, zrównał się z Vettelem w czternastym zakręcie, jednak finalnie musiał uznać wyższość czterokrotnego mistrza świata i pozostać na czwartej lokacie.

"Przynajmniej próbowałem!" - przyznał Verstappen. "Było fajnie, ale potem zdecydowałem się na czwartą lokatę."

Dobrym rezultatem w Chinach popisał się także drugi zawodnik ekipy z Milton Keynes, Pierre Gasly, który zajął szóste miejsce i osiągnął najlepszy czas jednego mierzonego okrążenia, co dało mu dodatkowy punkt.

"Cieszę się, że zdobyłem swoje pierwsze najszybsze okrążenie w Formule 1" - powiedział Gasly. "Widzieliśmy, że mamy wolny pit stop, więc zdecydowaliśmy się na to."

Gasly przez większą część wyścigu pozostawał w walce z samym sobą, czego przyczyną była duża strata do czołowej piątki, a także duża przewaga nad resztą stawki, co można podsumować jednym określeniem: "Samotny".

"To dobre słowo, aby to podsumować" - przyznał.

Gasly po szóstej lokacie w Grand Prix Chin awansował na szóste miejsce w klasyfikacji kierowców z sumą trzynastu punktów, po trzech wyścigach tego sezonu.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone