Formuła 1

Daniel Ricciardo - Red Bull Racing

Red Bull zamierza powalczyć o pole position w Monako

W czwartkowych treningach zespół Red Bull Racing, a zwłaszcza Daniel Ricciardo bardzo dobrze przystosowali się do ulic i ciasnych zakrętów Monte Carlo.

RB14 zachowywał się dobrze zarówno podczas symulacji kwalifikacyjnych, jak i wyścigowych.

Ricciardo odnotował najszybsze czasy w pierwszej i drugiej sesji treningowej, notując w popołudniowym treningu wynik 1:11.841, czyli o 0.194s lepszy od Maxa Verstappena. Trzeci najlepszy wynik należał do Sebastiana Vettela, który stracił ponad pół sekundy.

Czy zatem Red Bull Racing będzie faworytem w Grand Prix Monako?

My faworytami? To piękny tor, a kiedy jesteśmy szybcy, to jest jeszcze lepszy. Na hiper softach jest jeszcze lepiej. Dziś odnotowaliśmy 1:11, co daje dobre odczucia.

Wynik z sesji treningowej może być dobrym prognostykiem przed sesją kwalifikacyjną, zwłaszcza, że na torze w Monte Carlo pozycja startowa odgrywa kluczową rolę.

Mam nadzieję, że zawalczymy o pole position, myślę, że mamy duże szanse. Ferrari będzie szybkie w sobotę. Nie można jeszcze ocenić Mercedesa bo nie wiem czy jest na naszym i Ferrari poziomie. Pierwsze trzy ekipy są bardzo blisko siebie i stoczymy świetną bitwę o pierwsze pole.

Jak dodał Max Verstappen: Wszystko było dobrze od samego początku. Nie miałem dużych problemów, a to na pewno pomaga na torach ulicznych. W porównaniu z ubiegłym rokiem samochód zrobił ogromny krok naprzód, z mojego punktu widzenia.

Tutaj najważniejsza jest zawsze symulacja kwalifikacyjna i jestem bardzo zadowolony z tego jak poszło. Nie mamy specjalnego mapowania silnika, ale możemy zdecydowanie poprawić możliwości maszyny, więc zobaczymy.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone