Formuła 1

Christian Horner - Aston Martin Red Bull Racing

Red Bull Racing zadowolony ze współpracy z Hondą

Sezon 2019 to dla zespołu Red Bull Racing sezon zmian. Pomijając zmiany w przepisach, określających budowę samochodu, austriacka ekipa przeszła w tym roku na nowego dostawcę silników, a w ich szeregach pojawił się młody kierowca, Pierre Gasly.

Red Bull ma jednak nadzieje na postępy w tegorocznym sezonie i zmniejszenie strat do głównych rywali.

"Nasze oczekiwania opierają się w głównej mierze na zrobieniu postępów" - powiedział Christian Horner na torze w Barcelonie. "Nowy rok, nowe przepisy, nowy silnik, nowy kierowca. Chcemy zmniejszyć dystans do Ferrari i Mercedesa oraz uzyskać spójność na wszystkich torach. Rok temu byliśmy mocni na torach, na których liczyła się aerodynamika, ale mamy nadzieję, że dzięki naszym zmianom w tym roku będziemy uzyskiwali dobre wyniki na wszystkich torach."

Jak do tej pory Red Bull jest zadowolony ze współpracy z Hondą, która dokonała zdecydowanych postępów.

"Honda ma za sobą dobrą zimę za i zdecydowanie redukują straty do innych. Niewiadomo jednak co zrobią inni, jeśli dla przykładu znajdą dodatkowe 50 kilowatów, wówczas będziemy mieć problem, ale byliśmy pod wrażeniem podejścia i progresu Hondy."

"Moc jest obecnie dominującym aspektem, ale wydaje się, że instalacja tego silnika w naszym podwoziu podwoziu jest najlepsza jaką mieliśmy. Jak mogliśmy zaobserwować rok temu w z Toro Rosso, został wykonany duży progres."

"Na chwilę obecną wygląda na to, że podwozie i silnik dobrze współpracują, ale nadal uczymy się charakterystyki auta, jego słabych i mocnych stron, aby poznać kierunek rozwoju na najbliższe miesiące."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone