Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Red Bull Racing podejmie decyzję w sprawie silników do końca lipca

Red Bull Racing do końca lipca chce podjąć decyzję w sprawie jednostki napędowej, którą będzie wykorzystywał w sezonie 2019 Mistrzostw Świata Formuły 1.

Austriacki zespół ma do dyspozycji dwóch dostawców, którzy oferują swoje jednostki napędowe - obecne Renault, z którym Red Bull Racing jest związany od 2007 roku oraz Hondę, która dostarcza swoje silniki zespołowi Red Bull Toro Rosso, a wcześniej ekipie McLaren, po powrocie do F1 w 2015 roku.

Francuski dostawca spodziewa się, że zespół pod przewodnictwem Christiana Hornera, podejmie decyzję do końca przyszłego miesiąca, jednak szef Red Bulla przyznał, że ostateczny wybór silników będzie miał miejsce do czasu wakacyjnej przerwy, która rozpocznie się po Grand Prix Węgier.

Renault chce kontynuować pracę z nami, jednak my posiadamy pierwszy rząd, jeśli chodzi o porozumienie z Hondą. Możemy ich obserwować, jak się rozwijają - powiedział Horner, nawiązując do współpracy z ekipą Toro Rosso.

Zespół Red Bull Racing, jak i sam Christian Horner nie wskazał jednak finalnego wyboru na przyszłoroczny sezon wyścigowy, jednak wszystko wskazuje na to, że ostateczną decyzją ekipy z Milton Keynes będzie japoński producent, jeśli poprawę osiągów potwierdzi zespół Toro Rosso.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone