Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Red Bull pewny pozostania Maxa Verstappena w zespole

Szef zespołu Aston Martin Red Bull Racing Christian Horner jest przekonany, że Max Verstappen pozostanie w stajni z Milton Keynes na 2020 rok.

Od wielu tygodni trwają spekulacje na temat przyszłości "Mad Maxa". Najwięcej mówi się o przejściu do Mercedesa. Ponoć szef niemieckiego zespołu Toto Wolff, wielokrotnie kontaktował się w tej sprawie z tatą, a zarazem menadżerem młodego Verstappena, Josem. Ciężko jednak stwierdzić, czy rzeczywiście trwają rozmowy, ale w każdej plotce zawsze jest "ziarenko" prawdy.

Umowa Holendra z Red Bullem wygasa z końcem sezonu 2020. Mówi się jednak o tym, że Verstappen ma klauzulę w kontrakcie, która umożliwia mu odejście z zespołu, jeśli współpraca austriackiego zespołu z Hondą nie zaowocuje konkurencyjnym bolidem, dzięki któremu Max będzie mógł walczyć o mistrzowski tytuł.

"Max ma ważny kontrakt i dla nas sytuacja jest jasna. Jestem całkowicie przekonany, że zostanie u nas na kolejny rok" – stwierdził Christian Horner.

"Oczywiście wiemy, jakie aspiracje ma Max i robimy wszystko, aby dostarczyć mu samochód, który umożliwi mu walkę o zwycięstwa. Na pewno jest rozczarowany, że trzy razy z rzędu kończył wyścigi tuż za podium, ale staramy się rozwijać nasz samochód i mam nadzieję, że nasze poprawki, które przywieziemy i zamontujemy podczas weekendu w Hiszpanii, polepszą osiągi bolidu."

45-latek liczy na dobry weekend podczas kolejnej rundy Formuły 1, która odbędzie się w Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya.

"To jest bardzo dobry tor. Co roku odbywają się tutaj przedsezonowe testy, więc mam nadzieję, że uda nam się odpowiednio szybko ustawić samochód i powalczyć o miejsce na podium w wyścigu. Dla nas najważniejsze, abyśmy zmniejszali stratę, jaka nas dzieli pomiędzy Ferrari i Mercedesem" – dodał szef Red Bulla.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone