Formuła 1

Kimi Raikkonen - Scuderia Ferrari

Raikkonen: Zwycięstwo w Austin udowodniło, że niektórzy ludzie są w błędzie

Kimi Raikkonen z zespołu Scuderia Ferrari przyznał, że jego zwycięstwo w Grand Prix Stanów Zjednoczonych udowodniło, że niektórzy ludzie się mylą, jednak dodał, że życie toczy się dalej.

Po starcie z drugiego pola do rywalizacji na torze Circuit of the Americas, Fin wyprzedził Lewisa Hamiltona na hamowaniu do pierwszego zakrętu i dowiózł ostatecznie pierwszą lokatę do mety. To pierwszy triumf Raikkonena od 2013 roku, kiedy po raz ostatni stał na najwyższym stopniu podium w Australii z zespołem Lotus.

Zwycięstwo Raikkonena w Grand Prix Stanów Zjednoczonych to także pierwsze zwycięstwo z Ferrari od 2009 roku.

Cieszę się, to był wspaniały dzień aby udowodnić, że niektórzy ludzie są w błędzie, jednak tak naprawdę nic to dla mnie nie zmienia - powiedział po wyścigu Kimi Raikkonen. To tylko liczba, a życie toczy się dalej.

Być może się starzeję, ale nadal nie jest tak źle. Może wszystko jest ze mną w porządku, aby spędzić tu jeszcze kilka lat. Podoba mi się to, więc jesteśmy tutaj, aby spróbować wygrać.

Zawsze staram się to robić, ale oczywiście nie jest to łatwe, ponieważ w przeciwnym razie każdy mógłby to zrobić.

Uważam, że w ten weekend pod wieloma względami pokazaliśmy solidność. Po prostu dobrze się czuję w samochodzie. Zobaczymy co stanie się w kolejnym wyścigu, ale do tej pory było dobrze. Za dużo nie narzekam - dodał Fin.

Dla Kimiego Raikkonena pozostały jeszcze jedynie trzy Grand Prix w barwach zespołu Ferrari. Fin od sezonu 2019 zasiądzie w bolidzie ekipy Alfa Romeo Sauber F1, gdzie jego partnerem będzie Antonio Giovinazzi.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone