Formuła 1

Kimi Raikkonen - Alfa Romeo Racing

Raikkonen zadowolony z pierwszych jazd testowych bolidem C38

Kimi Raikkonen, nowy kierowca zespołu Alfa Romeo Racing, mimo problemów podczas porannych jazd przyznał, że jest zadowolony z ogólnego przebiegu pierwszego dnia i osiągniętych celów.

"Moja opinia na temat bolidu jest pozytywna, wszystko działało perfekcyjnie, więc dzień możemy zaliczyć do udanego" - powiedział Kimi Raikkonen. "Udało nam się zrealizować cele, które postawiliśmy sobie przed rozpoczęciem dzisiejszego dnia testowego."

Kimi Raikkonen zapytany o opinię na temat nowego zespołu oraz jak wyglądały jego pierwsze dni w nowych barwach, odpowiedział: "Ciężko jest porównywać zespół Alfa Romeo do Ferrari, jednak bardzo się cieszę, że jestem tutaj i reprezentuję barwy Alfy Romeo."

"Pierwsze dni przebiegły bardzo dobrze, więc z aklimatyzacją nie miałem większego problemu. Zespół składa się z wielu wspaniałych ludzi, co czyni tę ekipę bardzo wyjątkową. Jesteśmy świadomi, że ciągle musimy iść naprzód by nie odstawać od reszty zespołów, jednak na ile będziemy mogli poprawiać swoje tempo i ile nam to zajmie, ciężko powiedzieć."

Antonio Giovinazzi, który we wtorek zadebiutuje za sterami nowego bolidu C38, nie krył ogólnego podekscytowania. Włoch przyznał także, że pomoc Kimiego Raikkonena pomoże w przygotowaniu obu aut do nowego sezonu.

"Już nie mogę się doczekać aż wskoczę jutro do bolidu. Dzisiejsza praca wykonana przez Kimiego była znakomita. Jest bardzo doświadczonym kierowcą, który na pewno pomoże lepiej ustawić bolid przed rozpoczęciem sezonu" - powiedział.

Giovinazzi jest pierwszym od ośmiu lat Włochem, który będzie pełnił funkcję kierowcy etatowego w F1. Giovinazzi jest świadomy odpowiedzialności i postara się sprostać oczekiwaniom swoich kibiców.

"Mimo wielkiej presji, którą czuję na swoim karku, jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł ścigać się w sezonie 2019 w zespole Alfa Romeo. Już odliczam dni do swojego debiutu, który będzie miał miejsce w Australii. Postaram się dać z siebie sto procent i nie zawieść swoich fanów."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone