Formuła 1

Kimi Raikkonen - Ferrari

Raikkonen: Nie widzę różnicy w 99 czy 100 podiach – to tylko liczba

Fin w swoim stylu odniósł się do osiągnięcia 100 podium w swojej karierze. Nie krył również rozczarowania brakiem zwycięstwa w domowej dla Ferrari rundzie Formuły 1.

Kimi Raikkonen odparł atak Sebastiana Vettela i objął prowadzenie w wyścigu o GP Włoch. Po neutralizacji stoczył zacięty i zwycięski bój z Lewisem Hamiltonem. Dopiero pod koniec rywalizacji oddał pierwszą pozycję Brytyjczykowi i tym samym stracił zwycięstwo.

To nie ustawienia spowodowały problemy z oponami. Po prostu nie wytrzymały tyle, ile byśmy oczekiwali. Na ostatnich okrążeniach byliśmy naprawdę na limicie, ale poza tym samochód był dobry. Na niektórych okrążeniach nie pomogło znajdowanie się za innym kierowcą, ponieważ nie mogliśmy zająć się zarządzaniem oponami. Potem zostaliśmy wyprzedzeni, ogumienie zaczęło odmawiać posłuszeństwa i wyścig się skończył. Niewiele więcej mogliśmy zrobić – powiedział Kimi Raikkonen  

Kierowca Ferrari został zapytany o to, ile dla niego znaczy sięgnięcie po 100 podium w karierze w Formule 1.

Nie widzę specjalnej różnicy w 99 czy 100 podiach, to tylko liczba. Znacznie bardziej wartościowe byłoby zwycięstwo w domowej Grand Prix. Robiłem co mogłem, ale ostatecznie opony nie wytrzymały. Nie był to spokojny wyścig, więc nie miałem kiedy trochę odpuścić. Trzeba było walczyć. To się dziś nie opłaciło. Wynik nie jest katastrofą, lecz nie tego oczekiwaliśmy – dodał.

Kimi Raikkonen po GP Włoch plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji kierowców. Jego strata do Lewisa Hamiltona to 92 punkty.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone