Racing Point z dużym pakietem poprawek na GP Singapuru

Zespół Racing Point nie zwalnia tempa i już podczas GP Singapuru w bolidach tej ekipy pojawi się kolejny pakiet poprawek, który ma pozwolić ekipie Lawrence’a Strolla ukończyć bieżący sezon na czwartej pozycji wśród konstruktorów.

Otmar Szafnauer podczas weekendu na torze Monza zapowiedział, że w Singapurze zadebiutuje kolejny okazały pakiet poprawek, który będzie skupiony głównie na poprawie obecnego pakietu aerodynamicznego.

Szef zespołu nie krył również sporego zadowolenia z dwóch pierwszych weekendów po przerwie wakacyjnej, które przyniosły spory zastrzyk punktowy dla zespołu.

"Wiedzieliśmy, że będziemy bardzo konkurencyjni na Spa i Monzy, co się potwierdziło i zdobyliśmy na tych torach sporo punktów. Spodziewamy się również, że będziemy bardzo konkurencyjni podczas nocnego wyścigu w Singapurze. Właśnie na ten wyścig wprowadzimy do naszych bolidów dość spore poprawki, które będą dotyczyły głównie pakietu aerodynamicznego" - powiedział Otmar Szafnauer.

"Zebrane dane pozwolą nam dowiedzieć się więcej o naszym tegorocznym samochodzie oraz postaramy się poprawić całą konfigurację. Myślę, że wkrótce powrócimy do naszej regularnej formy, do której byliśmy przyzwyczajeni i postaramy się ukończyć bieżący sezon na czwartej lokacie wśród konstruktorów" - dodał.

Aktualna strata siódmego Racing Point do zespołu McLaren, który zajmuje aktualnie czwartą pozycję wśród konstruktorów, wynosi dokładnie trzydzieści siedem punktów, a do końca sezonu pozostało siedem wyścigów.