Formuła 1

GP Rosji / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Promotorzy GP Rosji także naciskają na powrót grid girls

Włodarze rundy na torze w Soczi dołączyli do rosnącego grona zwolenników powrotu grid girls. Formuła 1 ogłosiła rezygnację z tego projektu w styczniu bieżącego roku.

Od sezonu 2018 na polach startowych zamiast kobiet, dzieci trzymają tablice informujące o tym, który z kierowców znajduje się na określonym miejscu. Są one wybierane przez lokalne automobilkluby, jednak ta innowacja spotkała się z szeroką krytyką fanów Formuły 1.

Promotorzy wyścigów Grand Prix również nie są pocieszeni taką zmianą, ponieważ niektórzy z nich są właścicielami linii lotniczych i aby to wyeksponować ubierają grid girls w stroje stewardess. Z oczywistych względów w tym roku będzie to niemożliwe.

Liberty Media dokonało jednak wyjątku i pod naciskiem władz Automobilklubu Monako zgodzili się na to, by grid girls powróciły na pola startowe na ulicach Monte Carlo. Na chwilę obecną będzie to jednak jednorazowy powrót do przeszłości.

Niemniej jednak trzeba przyznać, że informacja ta może wywołać efekt lawiny i pozostali włodarze tegorocznych zawodów Grand Prix Formuły 1 również zażądają powrotu grid girls. Już okazuje się, że także organizatorzy GP Singapuru chcą, aby przed startem wyścigu na torze pojawiły się kobiety w stroju narodowych linii lotniczych.

Teraz również i Rosja dołączyła do tego grona. Zarówno zastępca premiera Dmitrij Kozak jak i promotor zawodów w Soczi Siergiej Worobjow wyrazili chęć pozostawienia grid girls.

To jest GP Rosji, a my mamy wszelkie prawa do tego, aby wyrazić własną opinię. Szukamy rozwiązania wspólnie z Liberty. Prawdą jest to, że Rosjanki są niezwykle piękne i jeśli zabraknie ich na polach startowych, to byłoby naprawdę szkoda dla samych zawodów, ale i również transmisji telewizyjnej. Oczywiście nie jesteśmy przeciwko dzieciom. Mamy jednak wiele kreatywnych opcji i obecnie ich poszukujemy Jest to gorący temat dla publiczności, a problem dla naszych sponsorów. Musimy znaleźć sposób, w który także i oni będą usatysfakcjonowani– powiedział Worobjow dla Motorsport.com.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone