Formuła 1

Kimi Raikkonen - Scuderia Ferrari

Problemy z oponami powodem słabszego tempa kwalifikacyjnego Raikkonena

Kimi Raikkonen uważa, że problemy z optymalną pracą opon spowodowały dopiero piątą lokatę startową, mimo że sesje treningowe przebiegły pod dyktando kierowców Ferrari i nic nie wskazywało na to, że kwalifikacje okażą się dużo trudniejsze.

Druga i trzecia sesja treningowa, jak również Q1 i Q2 zapowiadały dobrą lokatę startową dla Kimiego Raikkonena, który w każdej sesji osiągał bardzo dobre czasy okrążeń, jak również odpowiednie tempo, które plasowało go bardzo wysoko wśród pozostałych kierowców.

Fin zdołał jednak wywalczyć tylko piątą lokatę startową i uplasować się za kierowcami Mercedesa, a także Sebastiana Vettela i Maxa Verstappena.

Zakończyliśmy kwalifikacje na piątym miejscu, więc uważam, że było to trudniejsze niż się spodziewaliśmy - powiedział Kimi Raikkonen.

Jednak to zawsze się może zdarzyć między treningami a kwalifikacjami, zawsze jest inaczej, dlatego nie ma sensu patrzeć na czasy okrążeń w sesjach treningowych. Wiele rzeczy zmienia się szybko, szczególnie w tym miejscu.

Samochód pracował dobrze, jednak trudniej było sprawić, aby opony w kwalifikacjach działały tak jak chcieliśmy, w porównaniu do innych punktów w ten weekend.

Raikkonen odniósł się także do niedzielnego wyścigu, który może być zacięty i wiele może się wydarzyć podczas sześćdziesięciu jeden okrążeń.

Oczywiście wydaje się, że wszyscy są blisko siebie, więc wyścig powinien być dość szaleńczy. Różne rzeczy się tutaj zdarzają, więc postaramy się jak najlepiej wykorzystać sytuację - dodał Fin.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone