Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes

Problemy z jakością opóźniają debiut nowej specyfikacji silnika Mercedesa

Niemiecki producent niemal w ostatniej chwili przed GP Kanady napotkał problemy z ulepszoną wersją swojej jednostki napędowej i dlatego kierowcy nie będą mogli z niej skorzystać w ten weekend.

Celem Mercedesa było zaopatrzenie swojego zespołu fabrycznego oraz klienckich Force India i Williamsa w nowe silniki podczas GP Kanady. Byłby to optymalny ruch ze względu na przebieg jednostek napędowych jak i fakt, że na torze w Montrealu bardzo ważne są prędkości maksymalne.

W środę niemiecki producent ogłosił zmianę planów, obawiając się potencjalnego problemu.

Pomimo tego, że mieliśmy nadzieję na wprowadzenie do użytku jednostki napędowej w specyfikacji drugiej w ten weekend, kłopoty z jakością oznaczają, że jej debiut zostanie opóźniony o jeden wyścig. Wszystkie auta korzystające z silników Mercedesa, będą podczas GP Kanady używały motorów w specyfikacji pierwszej, a nowe otrzymają na GP Francji – powiedział rzecznik prasowy Mercedesa.

Ferrari, jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, będzie korzystać ze swoich ulepszonych silników. W tym gronie znajdować się będzie także Honda, a jedynie Renault może nie wszystkim swoim ekipom klienckim udostępnić nowej specyfikacji jednostek napędowych.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone