Formuła 1

McLaren Renault / © McLaren

Problemy podczas testów opóźniły wprowadzanie poprawek przez zespół McLaren

Ekipa z Woking ma pewne opóźnienia związane z wprowadzaniem poprawek w początkowej fazie sezonu 2018. Taką sytuację spowodowały kłopoty z niezawodnością, które trapiły samochód MCL33 podczas testów przedsezonowych.

Pomimo tego McLaren zdołał przywieźć na GP Australii część pakietu ulepszeń, który zawierał nowe kanały chłodzące hamulce oraz zmodyfikowaną podłogę. Nie zdołano przygotować jedynie zmienionych deflektorów, które zadebiutują podczas GP Bahrajnu. Ta zmiana ma poprawić tempo auta MCL33 o kilka dziesiątych sekundy na okrążeniu.

Oczywiście nie byliśmy przygotowani na Barcelonę i jestem zadowolony, że naprawiliśmy problemy z niezawodnością na weekend Grand Prix. Jednak podczas ostatnich kilku tygodni przed wyścigiem poświęciliśmy cały nasz czas na naprawę awaryjności, zaniedbaliśmy przy tym przyspieszenie procesu wprowadzania poprawek na tor. Dlatego też w Bahrajnie będziemy mieli kolejny zestaw, z którego powinniśmy już korzystać w Australii – powiedział w rozmowie z Motorsport.com szef zespołu McLaren, Eric Boullier.

Ekipa z Woking uzyskała naprawdę dobre wyniki podczas GP Australii, Fernando Alonso minął linię mety jako piąty, a Stoffel Vandoorne dziewiąty. Takie, a nie inne rezultaty wynikały częściowo z pecha rywali. Maszyna także jeszcze nie była w perfekcyjnym stanie. Eric Boullier jest jednak pewny kierunku rozwoju zespołu na kolejny sezon.

Oczywiście musimy pracować nad takimi punktami, z związku z tym będzie kilka poprawek i mam nadzieję, że pojawią się podczas kilku najbliższych wyścigów. Jesteśmy zadowoleni z korelacji danych, co oznacza, że nie straciliśmy tego, co było jedną z mocniejszych stron McLarena przed rokiem. Myślę, że jest to jeden z powodów, dla których Fernando nas wspierał i był szczęśliwy w ten weekend. Zamierzamy dawać z siebie wszystko, aby się przekonać, że możemy przywieźć nowe części najszybciej, jak jest to tylko możliwe – relacjonował.

Zespół McLaren od sezonu 2018 korzysta z jednostek napędowych Renault. Po kompletnie nieudanych poprzednich trzech latach, ekipa z Woking liczy nawet na powrót do czołówki, ale z całą pewnością zajmie to trochę czasu.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone