Formuła 1

Bolidy zespołu Force India podczas GP Austrii / © Sahara Force India Formula One Team

Problemy finansowe Force India

Jak donosi jedna z Brazylijskich telewizji Globo, problemy finansowe zespołu Force India są na tyle poważne, że mogą ogłosić swoją upadłość jeszcze przed zakończeniem sezonu 2018.

Podczas minionego weekendu wyścigowego w Austrii doszło do długiego spotkania dyrektora generalnego F1 Chase'a Careya z Bobem Fernleyem (Współwłaścicielem Force India). Tematem rozmów była obecna sytuacja zespołu.

Światełkiem w tunelu dla zespołu z Silverstone jest wypłacenie zaliczki z tytułu nagrody przez Liberty Media, jednakże by do tego doszło potrzebna jest zgoda wszystkich zespołów. Nieoficjalnie ostatnią próbę wypłaty miał zablokować zespół Williamsa.

Brazylijska stacja informuje również o trzech potencjalnych inwestorach, chcących wykupić udziały w zespole, a jednym z nich jest Andreas Weissenbacher, właściciel głównego sponsora zespołu Force India, BWT'.

Jeżeli do końca lipca zespół nie znajdzie poważnego inwestora, niestety może sprawdzić się najczarniejszy scenariusz o wycofaniu się zespołu ze stawki F1. Szef Mercedesa Toto Wolff spytany podczas minionego weekendu o sytuację finansową swojego partnera odpowiedział: Sytuacja finansowa jest napięta, ale na płaszczyźnie sportowej radzą sobie całkiem dobrze. Powinni budzić zainteresowanie potencjalnych inwestorów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone