Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault

Problem z jednostką napędową przyczyną wycofania się Nico Hulkenberga z GP Chin

Nico Hulkenberg nie zaliczy do udanych tysięcznego wyścigu w historii Formuły 1. W samochodzie Niemca doszło bowiem do usterki układu MGU-K, przez którą to musiał wycofać się z GP Chin.

Początek sezonu nie jest udany dla zespołu Renault. W GP Bahrajnu doszło nawet do usterek MGU-K w obu samochodach fabrycznej ekipy, przez co wyścigu nie ukończył ani Daniel Ricciardo, ani Nico Hulkenberg. Renault po tym incydencie postanowiło więc przeprojektować wadliwą część, licząc, że w GP Chin taki problem już nie wystąpi.

Nico Hulkenberg musiał się jednak wycofać z tysięcznego wyścigu w historii Formuły 1 po zaledwie szesnastu okrążeniach. Niemiec nie może być więc zadowolony, że nie ukończył drugiego z rzędu Grand Prix po podobnej usterce.

„Oczywiście, dla nas dzisiejszy wyścig jest bardzo rozczarowujący. Początek rywalizacji był trudny, straciłem pozycję i ciężko było podążać za jadącymi z przodu samochodami. Zjechaliśmy na pit stop i powróciliśmy na tor, gdzie było trochę korku. Potem poczułem utratę mocy” – wyjaśnił Nico Hulkenberg.

„Staraliśmy się jakoś to naprawić, ponieważ wyglądało to na problem z oprogramowaniem. Nie było to jednak możliwe i musieliśmy zaparkować. Zajmujemy się tym problemem, ale wygląda na to, że był on związany z usterką MGU-K.”

„Przed kolejnym wyścigiem mamy wiele do zrobienia, ale przyjrzymy się wszystkiemu szczegółowo i wrócimy silniejsi” – zakończył niemiecki kierowca.

Nico Hulkenberg miał rację. Cyril Abiteboul potwierdził bowiem, że przyczyną wycofania się Niemca z wyścigu była usterka w układzie MGU-K.

„Nico niestety wycofał się przez problem związany z MGU-K. Zbadamy go po weekendzie” – powiedział Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault. „Przyjrzymy się całemu weekendowi i skupimy się na następnym wyścigu”.

Renault po trzech wyścigach sezonu traci 118 punktów do liderującego w klasyfikacji konstruktorów Mercedesa. O ile Hulkenberg nie ukończył wyścigu w Chinach, tak w swoim trzecim starcie w barwach Renault Daniel Ricciardo dojechał do mety na siódmym miejscu.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone