Formuła 1

Siergiej Sirotkin - Williams Racing

Problem z fotelem Siergieja Sirotkina podczas GP Hiszpanii

Rosjanin po wyścigu na torze Barcelona-Catalunya skarżył się na źle zamocowane siedzenie w jego Williamsie FW41. Jak się okazało, kłopot ten występuje już od dłuższego czasu.

Ekipa z Grove ma za sobą kolejny trudny weekend. Podczas piątkowych treningów ich maszyna była bardzo trudna w prowadzeniu, co powodowało gigantyczne straty czasowe do czołówki. Z biegiem weekendu sytuacja nie uległa poprawie.

Siergiej Sirotkin po karze przesunięcia o trzy miejsca na starcie do GP Hiszpanii, swoje auto ustawił na przedostatnim polu. Udało mu się uniknąć zderzenia z Romainem Grosjeanem, ale jest to niewielkim pocieszeniem dla niego, ponieważ minął linię mety jako ostatni.

To był mój najtrudniejszy wyścig w życiu. Trudno to tak naprawdę nazwać wyścigiem. Miałem dobry start, ale potem w trzecim zakręcie trafiłem na wypadek. Kompletnie nie widziałem, w jakim kierunku jadę. Następnie zmagałem się… - powiedzmy tak, aby nie obrazić nikogo – z komfortem siedzenia. Mamy z tym problem od początku sezonu i nie mieliśmy okazji, aby właściwie się temu przyjrzeć i poprawić to, ale dzisiaj było… dokonaliśmy kilku zmian i nie jestem przekonany, czy poszliśmy we właściwym kierunku. Kłopot był naprawdę ogromny. Walczyłem z całych sił, aby jedynie pozostać w samochodzie – relacjonował kierowca Williamsa.

Oczywiście na tym torze nie da się wyprzedzać i nie mieliśmy najlepszego wyścigu, ale byliśmy tam. Dodając do tego problemy z komfortem, ból jaki w sobie miałem był znacznie większy. To nie pomogło w tym, aby się skoncentrować i dlatego popełniłem błąd przy restarcie wirtualnej neutralizacji, w konsekwencji zaliczając piruet. Pod koniec chodziło tylko o przetrwanie.

Siergiej Sirotkin obok Romaina Grosjeana jest jednym z dwóch kierowców, którzy jeszcze nie zdobyli ani jednego punktu w tym sezonie. Być może kolejna runda, czyli GP Monako będzie dla nich nieco bardziej łaskawa.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone