Prezydent Brazylii: F1 zagości w Rio od sezonu 2021

Jair Bolsonaro, który obecnie sprawuje najwyższą funkcję państwową w Brazylii, zapowiedział, że przeniesienie wyścigu o GP Brazylii na tor Rio jest niemalże pewne od sezonu 2021.

Wiele wskazuje na to, że legendarny obiekt Interlagos po roku 2020 zniknie z kalendarza Formuły 1. Równo z zakończeniem sezonu 2020 wygasa umowa tego obiektu z F1. Pierwotne plany zakładały, że tegoroczny wyścig będzie ostatnim na tym torze, a przyszłoroczne zawody odbędą się już na nowym torze w Rio. Najnowsze informacje donoszą, że wyścig na nowym obiekcie odbędzie się nie wcześniej niż w sezonie 2021. Prezydent Brazylii ocenia prawdopodobieństwo takiego planu na 99 procent.

Formuła 1 nie opuści naszego kraju. W przyszłym roku wygasa kontrakt toru Interlagos i miejscowe władze będą musiały zadecydować o przeniesieniu wyścigu do Rio de Janeiro. Jeżeli podejmą inną decyzję, Formuła 1 zniknie z naszego pięknego kraju. Z informacji, którymi dysponuję, mogę śmiało powiedzieć, że szanse na organizację wyścigu w Rio są bardzo duże. Oceniam je na 99 procent lub nawet 100” - powiedział prezydent Brazylii Jair Bolsonaro.

Mimo zapewnień prezydenta Brazylii o niemalże pewnym Grand Prix w Rio gubernator Sao Paulo zapowiada, że miejscowe władze będą walczyć o utrzymanie wyścigu na torze Interlagos.

Nie mamy zamiaru odpuścić tematu GP Brazylii na torze Interlagos. Jesteśmy w dobrych relacjach z władzami Rio de Janeiro, ale naszym zdaniem przeniesienie wyścigu nie będzie się finansowo opłacało. Liczę również, że swoje zdanie na ten temat wyrażą kierowcy, którzy bardzo uwielbiają ten legendarny tor” - powiedział gubernator Sao Paulo.