Pozytywny piątek w wykonaniu Maxa Verstappena na torze Sochi Autodrom

Na drugiej i pierwszej lokacie Max Verstappen zakończył piątkowe przygotowania do kwalifikacji oraz wyścigu o Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom. Holender przyznał że obie sesje były pozytywne, jednak to tylko piątek.

Kierowca zespołu Aston Martin Red Bull Racing okazał się najszybszym kierowcą podczas piątkowych sesji treningowych i mimo drugiej lokaty w pierwszym treningu, podczas drugiej sesji popisał się najlepszym czasem i zakończył przygotowania z czasem 1:33.132.

Holender po obu sesjach przyznał, że jest zadowolony ze swojego samochodu, który działał na obu rodzajach opon, które sprawdzili, co pozwoliło skupić się na programie przygotowań, w którym pracowano nad odpowiednim balansem.

„Dzisiejszy dzień był bardzo pozytywny, a samochód działał naprawdę dobrze na obu rodzajach opon” - przyznał Max Verstappen po dwóch piątkowych treningach.

„Pracowaliśmy nad własnym programem, próbując całkiem sporo rzeczy, aby uzyskać dobry balans, szczególnie w ostatnim sektorze, ale nawet pierwszy sektor z długą prostą wyglądał na konkurencyjny. Kiedy dobrze się czujesz w samochodzie, który ożywa w ostatnim sektorze, jest to naprawdę miłe, po niespodziewanym weekendzie w Singapurze.”

„Wygląda na to, że jutro może popadać, więc może się trochę wymieszać, ale mam nadzieję, że samochód będzie dobrze działał w tych warunkach.”

Verstappen dodał, że wraz z zespołem zrobi wszystko, aby wysoko się zakwalifikować i przebić się na przód stawki, po otrzymaniu kary za wymianę elementu jednostki napędowej.

„Oczywiście postaramy się zrobić co w naszej mocy w kwalifikacjach, ponieważ po sesji otrzymamy karę cofnięcia o pięć miejsc na starcie, więc nadal bardzo ważnym jest, aby być szybkim, choć można tutaj wyprzedzać i jeśli jesteś szybki, możesz awansować na przód stawki.”

„To tylko piątek i jest za wcześnie, aby dokonywać prognoz ponieważ wszyscy się poprawią. To jednak pozytywny piątek” - dodał.