Formuła 1

Lance Stroll - SportPesa Racing Point F1 Team

Poprawa konkurencyjności w obu bolidach Racing Point po wprowadzeniu poprawek

Lance Stroll z zadowoleniem zakończył piątkowe treningi, które zaowocowały poprawą tempa, po wprowadzeniu części poprawek, które zostały zaplanowane na GP Niemiec oraz Węgier.

Kierowcy zespołu SportPesa Racing Point na piątkowe treningi wyjechali z nowymi poprawkami aerodynamicznymi, które miały pozwolić powrócić im do walki w pierwszej dziesiątce.

Rezultaty uzyskiwane przez Strolla i Pereza potwierdziły, że zespół idzie w dobrym kierunku ze swoimi zmianami, co z zadowoleniem potwierdzili sami kierowcy.

"Dobrze jest nas widzieć w górnej części tabeli" - powiedział po piątkowych treningach Lance Stroll w rozmowie z serwisem Motorsport.com. "Minęło trochę czasu, więc jest to dobry początek weekendu."

"Samochód bardzo się różni, jest na diecie. Jest dobry i musimy to utrzymać."

"Takie dni są zawsze miłe. Jest do jednak sesja treningowa i nie ma to żadnego znaczenia. Zobaczymy, jak będzie w sobotę."

Słowa swojego zespołowego kolegi potwierdził także Sergio Perez, jednak dodał, że prawdziwy test nowych rozwiązań w bolidzie RP19 odbędzie się w sobotę.

"Muszę powiedzieć, że był to dobry dzień" - zaznaczył Perez.

"Trudny dzień, aby znaleźć dobry balans, ale możemy być zadowoleni z ogólnego poziomu konkurencyjności, który pokazaliśmy."

"Uważam, że wyglądamy dobrze i mamy nadzieję, że utrzymamy taki poziom. Oczywiście jutro będzie to zupełnie inna historia."

"Chcemy osiągnąć Q3, po tym, co pokazaliśmy w piątek" - dodał Meksykanin.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone