Formuła 1

Robert Kubica - ROKiT Williams Racing

PKN Orlen zwrócił się z prośbą do zespołu Williams o wyjaśnienie sytuacji z GP Rosji

PKN Orlen potwierdził, że zamierza podjąć się rozmów i otrzymać wyjaśnienia decyzji zespołu Williams dotyczącej wycofania Roberta Kubicy z GP Rosji z powodu zaoszczędzenia części.

Przypomnijmy, tuż po tym jak problemy w wyścigu miał George Russell, który rozbił się z powodu awarii w przedniej części jego samochodu, ekipa Williams okrążenie później postanowiła ściągnąć do garażu także Roberta Kubicy i zakończyć jego wyścig.

Polski kierowca tuż po tym, przyznał w rozmowie z mediami, że nie zna konkretnej przyczyny dlaczego zespołu postanowił wycofać go z wyścigu. Niemniej jednak w oficjalnym oświadczeniu Williams potwierdził, że zdecydował się na to aby "zaoszczędzić części".

Nieco ponad tydzień od GP Rosji, rzecznik prasowa PKN Orlen, Joanna Zakrzewska, potwierdziła za pośrednictwem Twittera, że firma sponsorująca Roberta Kubicę, oczekuje wyjaśnień zaistniałej sytuacji.

"W związku z wycofaniem Roberta Kubicy z niedzielnego wyścigu w ramach Grand Prix Rosji, zwróciliśmy się z oficjalną prośbą o wyjaśnienia do zespołu ROKiT Williams Racing. Na ich podstawie będziemy podejmować działania związane z egzekwowaniem zobowiązań wynikających z umowy" - potwierdziła Joanna Zakrzewska.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone