Formuła 1

Pirelli zorganizuje dodatkowy test opon przed GP Japonii

Mercedes, Ferrari i Red Bull zapowiedziały, że wezmą udział w dodatkowym teście opon Pirelli, który odbędzie się 7-8 października na Circuit de Barcelona-Catalunya.

12 i 13 września miały miejsce ostatnie testy opon, które będą w użyciu w sezonie 2020. Test ogumienia w planowanej specyfikacji wzbudza jednak duży niepokój wśród kierowców i zespołów, dlatego przed GP Japonii dojdzie do kolejnej sesji. Pirelli chce nieco zmodyfikować swoje opony na sezon 2020. Włoski producent wraz z zespołami i kierowcami zamierza zwiększyć zakres optymalnej pracy opon, który jest dużym problemem dla wielu zespołów w tym sezonie.

Pirelli mogło przygotować kolejną nową specyfikację opon na testy, które ostatnio miały miejsce na torze Paul Ricard, ale ostatecznie włoska firma nie zdążyła wyprodukować nowej specyfikacji na czas. W związku z tym postanowiono, że przed weekendem wyścigowym na torze Suzuka w Barcelonie odbędą się dwudniowe testy nowego ogumienia. Nowa wersja opon ma charakteryzować się szerszym oknem pracy (powiększenie o 5-10 stopni Celsjusza) oraz odpornością na przegrzewanie. W dwudniowych testach wezmą udział trzej kierowcy: Esteban Ocon, Sebastian Vettel i Jake Dennis.

Według informacji, których udzieliła firma Pirelli, kierowcy będą mieli podczas testów do dyspozycji kilka rodzajów opon, które będą charakteryzowały się różną specyfikacją. Pirelli wraz z kierowcami i zespołami wybierze najlepszą opcję, która zostanie przetestowana przez całą stawkę podczas pierwszego treningu przed GP USA.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone