Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren F1 Team

Pirelli ujawnia dobór ogumienia przez kierowców na GP Hiszpanii

Dostawca ogumienia dla Formuły 1, firma Pirelli, ujawniła dobór opon przez kierowców na Grand Prix Hiszpanii, które odbędzie się na torze Barcelona-Catalunya.

Kierowcy podczas piątej rundy Formuły 1 na hiszpańskim obiekcie będą dysponować ogumieniem super miękkim, miękkim i pośrednim.

Na najbardziej agresywny wybór zdecydowali się kierowcy zespołu Williams, którzy będą dysponowali największą ilością opon super miękkich. Siegriej Sirotkin będzie posiadał dziesięć mieszanek super miękkich, przy jednej miękkiej i dwóm pośrednim, natomiast Lance Stroll dziewięć super miękkich, przy jednej miękkiej i trzech pośrednich.

Lider klasyfikacji generalnej, po zwycięstwie w Azerbejdżanie, Lewis Hamilton, podobnie jak Valtteri Bottas, będzie posiadał pięć mieszanek super miękkich oraz miękkich oraz po trzy pośrednie.

O dwie mieszanki super miękkie więcej będą mieli kierowcy Ferrari. Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen w Hiszpanii zjawią się z siedmioma mieszankami super miękkimi, przy czterech miękkich i dwóch pośrednich.

Kierowcy trzeciej ekipy w stawce, Daniel Ricciardo i Max Verstappen, zdecydowali się na sześć mieszanek opon super miękkich, przy czterech miękkich i trzech pośrednich, podobnie jak kierowcy McLarena.

Większość kierowców zdecydowała się na sześć lub siedem zestawów opon super miękkich, przy minimalnym doborze opon z pozostałych dwóch mieszanek. Jedynym wyjątkiem są kierowcy Renault, którzy będą dysponowali ośmioma zestawami opon super miękkich, przy dwóch miękkich i trzech pośrednich.

Dobór ogumienia przez kierowców na GP Hiszpanii:

Dobór ogumienia przez kierowców na GP Hiszpanii

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone