Formuła 1

Robert Kubica - ROKiT Williams Racing

Pirelli publikuje dobór opon na GP Azerbejdżanu

Firma Pirelli opublikowała przydział kompletów opon dla każdego zawodnika na nadchodzące GP Azerbejdżanu.

Podobnie jak to było w przypadku Australii oraz Chin, włoski dostawca ogumienia przeznaczył na czwartą rundę tegorocznego sezonu mieszanki typu C2 (twardą), C3 (pośrednią) oraz C4 (miękką).

W trakcie weekendowej rywalizacji na sześciokilometrowej pętli Baku City Circuit większość zespołów skorzysta z dziewięciu lub dziesięciu kompletów najbardziej miękkich opon. Wyjątek stanowią dwie czołowe ekipy - Ferrari oraz Mercedes. Valtteri Bottas i Lewis Hamilton będą mogli skorzystać w Azerbejdżanie z ośmiu zestawów opon C4, czterech C3 oraz jednego C2. Jeszcze bardziej konserwatywne było Ferrari. Charles Leclerc i Sebastian Vettel wybrali o jeden komplet opon miękkich mniej niż jest to w przypadku Mercedesa.

Jeśli chodzi o mieszankę C3, to prawie każdy kierowca będzie miał do swojej dyspozycji co najmniej dwa zestawy tego typu. Wyjątkiem jest Daniel Ricciardo, który postanowił do Azerbejdżanu zabrać tylko jeden taki komplet. Poza tym Australijczyk będzie mógł skorzystać z dwóch zestawów ogumienia typu C2 i dziesięciu typu C4.

Nieco odmienna strategia w wyborze opon ma miejsce m.in. w Williamsie. Obaj kierowcy brytyjskiego zespołu będą mieli w Azerbejdżanie po dziewięć kompletów najbardziej miękkich opon, lecz drobna różnica występuje w wyborze twardszych mieszanek. Robert Kubica podczas weekendu wyścigowego na Baku City Circuit będzie mógł wykorzystać jeden zestaw ogumienia typu C2 i trzy C3, natomiast George Russell po dwa z każdego rodzaju twardości.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone