Formuła 1

Opony Pirelli

Pirelli potwierdza dobór ogumienia na Grand Prix Bahrajnu

Jedyny dostawca ogumienia do Formuły 1, firma Pirelli, potwierdziła dobór ogumienia na Grand Prix Bahrajnu na torze Sakhir, które odbędzie się w ostatni weekend marca.

Większość zespołów podczas drugiej rundy Mistrzostw Świata Formuły 1 będzie dysponowała przynajmniej dziewięcioma zestawami opon miękkich, choć na inne rozwiązanie zdecydował się Williams, McLaren oraz Pierre Gasly z zespołu Aston Martin Red Bull Racing.

Kierowcy McLarena, Gasly oraz Russell, prócz ośmiu zestawów opon miękkich, będą mieli do dyspozycji po trzy zestawy opon pośrednich oraz dwa zestawy twardego ogumienia. Wyjątkiem jest tutaj Robert Kubica, który zdecydował się na cztery zestawy opon pośrednich i tylko jedną twardą.

Identyczny dobór opon zastosowali kierowcy dwóch czołowych ekip oraz Verstappen z Red Bulla, którzy będą dysponowali dziewięcioma zestawami opon miękkich, trzema pośrednich i po jednym zestawie opon twardych.

Pirelli na Grand Prix Bahrajnu wybrało trzy najtwardsze mieszanki z pięciu dostępnych w sezonie 2019. Twarda mieszanka - C1, pośrednia - C2 i miękka - C3.

Dobór ogumienia na Grand Prix Bahrajnu:

Dobór ogumienia na Grand Prix Bahrajnu
© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone