Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Pirelli podało przydział opon dla kierowców na GP Wielkiej Brytanii

Firma Pirelli podała przydział opon dla poszczególnych kierowców na GP Wielkiej Brytanii, które rozegrane zostanie w dniach 12-14 lipca.

Włoski producent ogumienia tradycyjnie już na rundę na Silverstone wybrał trzy najbardziej twarde mieszanki - w tym roku są to opony C1, C2 oraz C3. Zgodnie z nowymi oznaczeniami ułatwiającymi ich identyfikację C1 będą twarde, C2 pośrednie, a C3 miękkie.

Tak, jak można się było spodziewać, największą popularnością wśród zespołów cieszyło się najbardziej miękkie ogumienie. W Wielkiej Brytanii kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji od 7 do 10 takich kompletów. Zespół Williams jest jedynym w stawce, który zdecydował się zabrać na Silverstone tylko 7 takich zestawów, z kolei z 10 będą mogli korzystać jedynie reprezentanci Renault. Opony te będą jednak miały najprawdopodobniej najmniejsze znaczenie w wyścigu.

W kontekście niedzielnej rywalizacji najważniejsze będzie ogumienie pośrednie oraz twarde. Kierowcy z reguły decydowali się na zabranie do Wielkiej Brytanii tylko jednego kompletu opon typu C1 - wyjątkiem są tylko Daniel Ricciardo, Lance Stroll, Sergio Perez oraz Robert Kubica. Ta czwórka będzie miała do swojej dyspozycji na Silverstone po dwa takie zestawy. Jeśli chodzi natomiast o opony pośrednie, to kierowcy wybierali od 1 (tylko Daniel Ricciardo) do 5 (tylko George Russell) takich kompletów.

Pełne zestawienie opon na GP Wielkiej Brytanii:

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone